Wpis z mikrobloga

Stało się, nowy rok nowy ja. Zabierałem się za to zbyt długo, ale zawsze mówiłem, że nie teraz, że nie ma czasu bo jest budowlanka, ale szczerze powiedziawszy jestem zmęczony tą branżą, jestem zmęczony ludźmi a przedewszystkim zusem i całym tym państwem który #!$%@? mnie na każdym kroku. Postanowiłem zacząc uczyć się programowania. Wiem, że to nie jest takie hop siup i czasu będę musiał poświęcić multum, ale czuje że muszę to zrobić. Więc pytanie do was, moi drodzy #informatycy15k od czego zacząć. Gdzie się dokształać za darmo jak i za pieniądze, jaki kierunek obrać i jak rozpocząć zabawę z programowaniem. Czy jest ktoś kto może tak samo jak ja kiedyś postanowił z niczego się nauczyć i będzie w stanie doradzić kanały na yt, strony czy po prostu poradniki? Przyjmę każdy, czy to w języku polskim czy angielskim. Za każdą dobrą radę serdecznie dziękuje :D
#programowanie #naukaprogramowania #pytanie
  • 4
@ElKomendante YouTube zapewne i książki. Ja akurat uczę się czego innego i nie jestem programistą. Widziałem jednak na kanale pana Paul McWhorter kursy programowania w jakimś języku. Całe za darmo.
@ElKomendante najlepiej uczyć się przez robienie praktycznych rzeczy. Czyli wybrać język programowania i wymyślić sobie projekt, najlepiej jak najbardziej użyteczny i zacząć pisać, a problemy rozwiązywać na bieżąco, sprawdzając w książkach. Ewentualnie jako krok 0 jakąś krótka książkę w stylu "Podstawy języka XYZ".

Płatne kursy oczywiście możesz sobie kupić ale to potem, te podstawowe są nic nie warte bo można wiedzę zdobyć samemu. Na zaawansowane kursy przyjdzie czas.

Jedyne co jeszcze można