Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
Dr. Sam Harris: Using Meditation to Focus, View Consciousness & Expand Your Mind

Próba opisu głębszych aspektów medytacji i psychodelików językiem współczesnej neuronauki, psychologii i filozofii. Mnogość poruszanych tematów -- całość trwa ponad 4 godziny.

https://youtu.be/-wIt_WsJGfw

#medytacja #buddyzm #psychologia #neuronauka #huberman #narkotykizawszespoko
Dreampilot - Dr. Sam Harris: Using Meditation to Focus, View Consciousness & Expand Y...
  • 2
@Dreampilot: w sumie rozwalilo mnie to, że koleś przez bite 4 godziny opowiada o mindfulness i jak ważna jest świadomość własnego ja, a na koniec mówi, że dopiero ostatnio zrezygnował z twittera, od którego był uzależniony przez ostatnie 12 lat xD no fajnie, że w końcu odnalazł siebie, ale mam wrażenie, że czasem, zamiast grzybów i MDMA, lepiej usiąść i zwyczajnie zrobić przegląd nawyków, które nie są dla nas korzystne. Dążenie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@facefear: Na tyle na ile orientuję się to on nie tylko zajmuje się mindfulness. Jest też autorem, zajmował się krytyką cywilizacji i religii i nawet chyba coś pisał na tematy polityczne. Jak ktoś pisze i sprzedaje książki to w jego interesie jest być w mediach społecznościowych. Jednak, tak jak opowiada, aktywne udzielanie się w internetach było źródłem negatywnych emocji stąd taka decyzja. Myślę że jego aplikacja generuje całkiem spoko $ że