Wpis z mikrobloga

Z zawodu jestem programistą. Sporym problemem w naszej branży jest wypalenie zawodowe. Nie da się ukryć, ze po kilkunastu latach kodowania, praca nie daje już takiej satysfakcji jak kiedyś.

Ludzie radzą sobie z tym problemem na różne sposoby, dla mnie ciekawym rozwiązaniem jest zamieszczanie w aplikacjach tzw. easter eggów - zabawnych niespodzianek dla użytkowników.

Jednym z moich ulubionych pomysłów jest wyświetlanie użytkownikom raz na kilka miesięcy ogromnego, czarnego #!$%@?. Każdy tego #!$%@? widzi, ale trwa to ułamek sekundy i nijak nie daje się zreprodukować. Dlatego ludziom wydaje się, że to przywidzenie. Nikt nie zgłasza to jako buga, ani nawet nie dzieli się spostrzeżeniami ze współpracownikami, bo każdy boi się oskarżenia, że w trakcie pracy z excelem przywidują się mu #!$%@?.

Tym sposobem całe korpo ogląda w pracy murzyńskie #!$%@?, ale nikt nic z tym nie robi, bo każdy boi się przyznać.

#programista15k #pracbaza #informatyka #programowanie #korposwiat #pasta #heheszki
  • 36
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@edoiks: jak robisz małe commity, to ktoś je dokładnie czyta, zawsze coś znajduje i musisz poprawiać, a jak zrobisz dużego, to wpuszczają bez czytania :D Jak marudzi, że za duży, to idziesz do managera i mówisz, że masz zrobione i działa, a on cię blokuje. Tym sposobem #!$%@? wchodzi na prod ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mk321: nie ma szans. Jak duży komit to bierze się delikwenta i robi się review razem z nim. Kod już jest na produkcji fakt, nie blokuje to dotarczenia, ale review i tak jest robione dokładnie, nawet po dostarczeniu. Za dużo dup I #!$%@? poszło do klientów, żeby ktoś to przepuścił.
@Badmadafakaa: też tak robię ale ja pracuję przy edytorze tekstu, który raz do roku wybiera losowego użytkownika (warunek jest żeby użytkownik był na licencji firmowej a nie domowej) i zamienia mu jedno słowo w pisanym tekście na "nigger". Potem taki typ oddaje sprawozdanie całoroczne czy jaki #!$%@? i dostaje automatyczne zwolnienie z pracy i ni #!$%@? nie dojdzie że go program w balona zrobił. Będzie myślał, że sam to wpisał i