Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mieszkam drugi rok w wynajmowanym mieszkaniu, umowa jest podpisana na rok, po pierwszym roku postanowiłem ją przedłużyć o czym miesiąc przed końcem umowy poinformowałem wynajmującego, ten poinformował agencje nieruchomości abym podpisał aneks, w umowie nie było żadnych zmian poza datą, czynsz pozostawał ten sam, po 2 miesiącach po przedłużeniu umowy oprócz opłaty za czynsz i faktury za prąd które płaciłem przez cały pierwszy rok dostałem dodatkową fakturę za ciepłą wodą i ogrzewanie na ponad 600zł w poprzednim roku nie dostałem ani jednej takiej faktury płaciłem tylko za prąd i czynsz, wysłałem maila z zapytaniem do właściciela i dostałem odpowiedź że w poprzednim roku to on opłacał wszystkie zużyte media ponieważ nie wiedział że jest to mój obowiązek o czym poinformował go inny agent nieruchomości (Nie do końca jest to prawda bo tak jak pisałem wyżej regularnie opłacałem prąd) Trochę mnie to dziwi bo nie było żadnej wzmianki w aneksie o tym że opłaty się jakkolwiek zmienią a jest to właściwie ponad 300zł miesięcznie więcej, właściciel może bez informowania przy przedłużeniu umowy zacząć wysyłać dodatkowe faktury których rok temu nie było? W załączniku dodałem fragment umowy.

#wynajem #mieszkanie #pytanie #prawo #kiciochpyta #nieruchomosci

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63b5763e3aff44a0fb1a7d1f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Mieszkam drugi rok w wynajmowanym m...

źródło: comment_16728468574qYKrJgRjc4v7pSgKQ5IIG.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: tak, nie zdziwiłabym się gdyby ściągnął jeszcze to co zapłacił w zeszłym roku

Myślałeś że możesz lac sobie wodę od rana do wieczora i nikt za to nie płaci? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania przecież masz wpisane jak byk, że opłaty są zmienne. Za dopłaty po roku/pół roku wtedy też płacisz, nie tylko co miesiąc. Nawet jakbyś nie przedłużył umowy to za poprzedni rok byś musiał zapłacić i z tego co rozumiem to jeszcze się o to nie upomniał XD
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: powinieneś albo sam płacić czynsz a nie przez właściciela albo jak już tak to jest rozwiązane to w cenie miesięcznego czynszu masz zużycie ciepłej i zimnej wody. Jak przekroczysz to dopłacasz. Tyle że liczniki powinny być spisane na początku, protokol z podpisem obu stron . Ja w obecnym wynajmowanym mieszkajiu mam przez administrację ustalone duże limity wody wliczone w czynsz tak że nid mam prawie w ogóle dopłat, ale
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: normalnie dostałeś wyrównanie rachunków, bo zwykle opłaca się prognozy i raz na jakiś czas spółdzielnie liczą faktyczne zużycie i jest nadpłata albo niedopłata. Nie doszukiwałbym się żadnych machloi.
  • Odpowiedz
@kerri w każdej spółdzielni jest inaczej, u mnie wyliczają wg średniego zużycia z 3 miesięcy, więc dopłat praktycznie nie ma. A np w poprzednim mieszkaniu raz na rok i porem dopłaty były ogromne
  • Odpowiedz
OP: @mookie: @kerri: Nie chodzi właśnie o dopłatę ani o to że myślałem że woda jest za darmo XD Zużycie wody i ogrzewania jest praktycznie takie samo jak rok temu i biorąc pod uwagę rosnące opłaty spodziewałem się że przy przedłużeniu umowy właściciel podniesie cenę wynajmu ze względu na wyższy czynsz nie zrobił tego a po prostu po przedłużeniu dostaję zupełnie nowe faktury co miesiąc na kwoty
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:
Z tego co zrozumiałem w poprzednim roku nie dostałeś żadnej dopłaty a właściciel je opłacił za Ciebie a według umowy to jest po twojej stronie.

Teraz właściciel zauważył, że to ty powinieneś to płacić więc Ci przyszła dopłata za wode i ogrzewanie (część wody jest w czynszu więc wszystko ponad to dopłata) która musisz zapłacić. Im mniejszy czynsz tym mniej zaliczek na media jest i są większe dopłaty.

Jedynie
  • Odpowiedz