Wpis z mikrobloga

To wiem, ale już jedną przygodę zaliczyłem z kontrolą na lotnisku, dlatego pytam czy ktoś na tym połączeniu leciał. To czy wolno czy nie, wymogi formalne to sobie sam sprawdziłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@KruKkk:
Nie leciałem, ale jak sprawdzałem to drożej niż podobne odległości w Europie, jedyne czym się przejmowałem jak sprawdzałem to wymóg testu lub potwierdzenia szczepienia z miesiąc temu, generalnie uruchomili znowu ruch bezwizowy dla nas z 2-3 miesiące temu. Japonia akceptuje Europejskie szczepionki ale nie wiem czy akceptują papierek od lekarza co się dostaje przy szczepieniu czy trzeba mieć bardziej globalny dokument jak książeczka WHO. Ale wpuszczali też na test, i
@andale: Jakbym sam przyłapał słowiana o 1 w nocy na Hanedzie wysiadającego z taniego lotu koreańskiego ryanaira, pełnego wietnamców/chinoli/koreańców to sam bym siebie przetrzepał i sprawdził wizę i test na covida z 10 razy, a także zatrzymał mu tobołek na kontrole celną ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak serio to lekka panika, bo lot do seulu na dobę i stamtąd do tokio wychodzi o 2k taniej niż
@KruKkk:
Jak w Japonii czy Korei lądujesz jako Europejczyk to jak lew król dżungli, oni nie są skupieniu na 5 ludziach z Europy tylko na ludziach z biedniejszych krajów Azji na grupkach o Korei najwięcej pytań o wizy i problemy na granicy są od ludzi z krajów typu Filipiny czy Malezja itd. to jest największy ruch i tacy ludzie mogą chcieć przekroczyć granice w celach zarobkowych ale bez pozwolenia na to.
@Deykun: Mordo, z całym szacunkiem, ale nie jeden raz w Azji byłem i widziałem kogo najczęściej trzepali i sprawdzali paszporty z łapanki, więc "teoria z internetu i zdrowego rozsądku" mało mnie obchodzi :)

@Malthan: Warszawa - Tokyo luty: 3800zł + 300zł za pakiet "economy flex" xd + 300zł ubezpieczenia w razie odwołania lotu + 300zł za test na covida w pl + 150zł za dojazd do wawy = około 4800zł