Wpis z mikrobloga

@Bulletproof-50: Dzieci mają z rodzicami więź emocjonalną i są złączeni interesem długofalowym, więc raczej nie mają wielkiego interesu w oszukiwaniu swoich rodziców (a i tak to robią). Natomiast ludzie w społeczeństwie z innymi ludźmi nie mają żadnych więzi, ani oporów przed oszukiwaniem ich.
@Bulletproof-50: Niczym nie wyeliminuje się ludzkiej natury, natomiast z pewnością moje metody są dużo skuteczniejsze w ograniczaniu jej destrukcyjnego wpływu na otaczający świat niż przekonanie "niech się ludzie sami nauczą" albo "jak tak jest to niech tak będzie, nic z tym nie róbmy".
Nawet nie potrafię znaleźć jednego argumentu, żeby człowiek uczciwy, płacący podatki, żyjący w państwie wolnym i demokratycznym, miał się obawiać likwidacji gotówki.


@CzaryMarek: Ja ci dam argument bardzo prosty. Sprzeciwiasz się władzy? Cyk urzędnik skarbówki blokuje ci konto pod byle pretekstem i jesteś w dupie. A przypominam że rządzi nami obecnie banda pisowskich sk***** którzy potrafili nasyłać aparatczyków do zakładów pracy, publicznie zastraszać, czy np. wyciagać prywatne dane o zdrowiu z
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@covid_duck: nawet zabawne jak niski jest poziom świadomości o co toczy się gra. Wszyscy niemal w komentarzach się pucują w temacie euro vs złoty, podczas gdy to jest niewielka różnica w stosunku do zmiany systemu monetarnego na CBDC: walutę cyfrową banków centralnych. Just to narzędzie kontroli ostatecznej. Coś a'la hybryda systemu oceny społecznej na wzór chiński z kartkami jak były za PRL tylko programowalnymi, i to wszystko wbudowane w sam pieniądz
@grubson234567: Na tej samej zasadzie policja nie powinna mieć żadnych uprawnień, bo sprzeciwiasz się władzy? Cyk policja wbija ci na chatę, znajduje narkotyki i idziesz do pierdla i jesteś jeszcze w większej dupie.
Przed jednym i drugim chroni właśnie demokracja i społeczeństwo obywatelskie które nie pozwala stosować politykom takich praktyk. Jeżeli społeczeństwo obywatelskie śpi, to nic cię nie uratuje, w Rosji jest gotówka, a opozycjoniści nie istnieją.
Przecież nikt nie mówi,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@rybsonk: o proszę. Czyli chciaz pod tym względem są duże plusy. W sumie to tak to właśnie powinno wygląda.

Wiesz ja nie jestem przeciw euro i uni walutowej.
Przypadek grecji raczej w Polsce nie wystapi.
Ale uważam też że dopóki nie zbliżymy się do gospodarki niemieckiej przynajmniej na pół odległości i nie rozwi iemy się w tej kwestii to przyniesie nam to więcej szkody niż pożytku.

Słyszałem też niezależne głosy, że
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Bulletproof-50:

to "Polski" rząd go dyskredytuje, ośmiesza i w ostateczności likwiduje w taki albo inny sposób

Uwierzyłbym w to, ale jednak to szury pokroju brauna, sochy i godek przykleiły się do konfy, która ich przyjęła, a nie na odwrót...
@CzaryMarek: Społeczeństwo obywatelskie w Polsce nie istnieje. Mamy kościelno pisowsko prawicowy autorytaryzm na wzór Rosji, wiec bez wspomnianego społeczeństwa oraz państwa prawa swoje mrzonki o Polsce bezgotówkowej zatrzymaj dla siebie. A ruscy to tez świetny przykład na to jak można prac pieniądze elektroniczne. Cypr panie ferdku, mówi to coś panu? XD
@CzaryMarek: No XD. Ktoś tu nie pamięta już jak pałowano strąki kobiet i przedsiębiorców? (O szurach nie wspominając?) No bo wiesz, jak ci nie strzelili w łeb, to nie jest jeszcze prawdziwy totalitaryzm synek. Dobry ten wuj PiS, jeszcze nikogo nie zabił, pozwólmy mu niszczyć nas dalej XD Beka z ciebie typie. Tym bardziej ze nie widzisz transformacji w państwo mafijne u nas. Łapownictwo tez wróciło, No chyba ze masz sutannę