Wpis z mikrobloga

Jak tam przekop mierzei wiślanej? Port w Elblągu odżył? xD
Przypomnę że za ten przekop dla żaglówek i pontonów wydaliśmy ponad 2 miliardy złotych, a miał się zwrócić ze sprzedaży bursztynu xDDDD

Zainteresowanie kanałem przez Mierzeję Wiślaną maleje - wynika ze statystyk przekazanych przez Urząd Morski w Gdyni. Do 14 grudnia przeprawiło się przez niego 467 łodzi i statków, z czego 309 w pierwszym miesiącu po otwarciu, 194 jednostki w pierwszym tygodniu, a 95 - pierwszego dnia po otwarciu.


https://elblag.wyborcza.pl/elblag/51,180071,29299615.html#S.galeria-K.C-B.1-L.1.duzy

#ciekawostki #bekazpisu
DanielPlainview - Jak tam przekop mierzei wiślanej? Port w Elblągu odżył? xD
Przypom...

źródło: comment_1672394748TAg93bEYVenT5xCEkKeIiD.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@DanielPlainview: o ile uważam, że ten przekop za nie do końca skończony, o tyle ocenianie, że "ruch maleje" w ciągu zdaje się niecałego kwartału to jednak głupota.

Przecież końcówka roku to taki właśnie sezon ogórkowy w wielu branżach, dodatkowo mamy było nie było spowolnienie gospodarcze.
  • Odpowiedz
@DanielPlainview: Tak w sumie ciekawe ile by kosztowało zrobienie np 10 metrów szerszego przekopu i trochę głębszego?

Cały czas mam wrażenie że oni zrobili go tak na odwal tylko po to by zdążyć przed wyborami.
  • Odpowiedz
@DanielPlainview: Aktualnie jest taka kwestia, że ostatni odcinek drogi wodnej przed Elblągiem jest nie pogłębiony. Rząd jej nie pogłębia, bo jest to jego argument w negocjacjach z miastem. Otóż rząd chce przejąć port w Elblągu. Proponuje 100 mln za większościowy pakiet. Miasto poki co jest sceptyczne. Prezydent Elbląga dostał propozycję (utajnioną) od ministra infrastruktury i niby do niego należy decyzja, ale podzielił się tą propozycją z radnymi(którzy również nie mogą jej
  • Odpowiedz
@trzydrzwiowypentaptyk: nie wiem.

Wiem za to kilka innych rzeczy. Np.:
- liczba atomowa azotu to 7,
- maksymalne dopuszczalne zanurzenie w kanale przy Mierzei Wiślanej to 4,5 metra
- dużo popularnych barek śródlądowych może przewozić po kilka tysięcy ton towarów przy zanurzeniu poniżej 4,5 metra (np. https://shipbroker.pl/lang-pl/offer_details/231/2-barki-tandem-162m - warto pamiętać, że to bardzo stara konstrukcja)
- weryfikacja dowolnych bzdur powielanych w internecie przekracza możliwości 99% wykopków

Żebym ja musiał bronić tego
  • Odpowiedz