Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 28
Ja tylko chciałem przypomnieć, że po pęknięciu poprzedniego balona liczba udzielanych kredytów oscylowała między 177k a 230k rocznie a ceny sobie cały czas spadały do 2013 roku XD

Tymczasem ZBP prognozuje na przyszły rok tylko 80k kredytów XD to więcej niż -50% tamtych rezultatów XD

Ale to będzie piękna katastrofa :)

#nieruchomosci #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #kredythipoteczny
Pobierz pastibox - Ja tylko chciałem przypomnieć, że po pęknięciu poprzedniego balona liczba ...
źródło: comment_1672340229171oQEwy7imEBToYYwSh2E.jpg
  • 16
@pastibox: szykuje się taka zapaść, jakiej nawet najwięksi spadkowicze nie przewidują. Oby się wszyscy nie zdziwili ile tak na prawdę może kosztować mieszkanie. Tutaj wszyscy śledzą rynki pierwotny i wtórny i duże miasta. A zobaczcie co się dzieje na ogłoszeniach w mniejszych. Co się dzieje z tbsami, dlaczego różne spółki wręcz wystawiają na sprzedaż wszystko co mają.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pastibox: poczekajmy jeszcze na jebniecie w USA i zjazd tamtego rynku. Będzie się działo.

Krzywa rentowności obligacji nie kłamie i nigdy się nie myli. Jebniecie rynków dopiero przed nami.

Ale kurniki inwestycyjne w stolycy nie staniejo!
Nie ma powodów żeby ceny spadały!
Wszystko jest ok. Przecież po 10 letniej hossie musi być kolejna 10 letnia hossa.
Tymczasem ZBP prognozuje na przyszły rok tylko 80k kredytów XD to więcej niż -50% tamtych rezultatów XD


@pastibox: wychodzi w takim razie na to, że te ~80k ludzi przez te wszystkie lata było rzeczywistą liczbą osób, które potrzebowały wziąć kredyt, żeby mieć gdzie mieszkać, a różnica to po prostu inwestorzy, którym teraz się to zwyczajnie nie opłaca więc czekają ( ͡° ͜ʖ ͡°)