Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 28
Ja tylko chciałem przypomnieć, że po pęknięciu poprzedniego balona liczba udzielanych kredytów oscylowała między 177k a 230k rocznie a ceny sobie cały czas spadały do 2013 roku XD

Tymczasem ZBP prognozuje na przyszły rok tylko 80k kredytów XD to więcej niż -50% tamtych rezultatów XD

Ale to będzie piękna katastrofa :)

#nieruchomosci #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #kredythipoteczny
pastibox - Ja tylko chciałem przypomnieć, że po pęknięciu poprzedniego balona liczba ...

źródło: comment_1672340229171oQEwy7imEBToYYwSh2E.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@pastibox: Wtedy w Polsce była duża luka mieszkaniowa, teraz mamy dużo więcej mieszkań, a demografia jest jaka jest dlatego liczby udzielonych kredytów równie dobrze mogą i nigdy nie wrócić już do poziomów z 2018-2020.
  • Odpowiedz
@pastibox: wtedy brakowało 2mln mieszkań teraz mamy 2mln pustostanów ( ͡° ͜ʖ ͡°) na które gminy zaraz będą mogły dowalić podatek, co na pewno zrobią bo PiS przesunął finansowanie do budżetu centralnego i gminy są biedne jak nigdy, a z założenia kasa by szła do gmin jak podatek od nieruchomości
  • Odpowiedz
@vateras131: 2 mln mieszkań jest jako stała deweloperska przetrzymywana w urzędzie miar zupełnie jak kilogramowa sztabka do odmierzania wagi, metr itd. ( ͡° ͜ʖ ͡°) do tego 2mln mieszkań za pewne wyślemy na Ukrainę no trudno życie
  • Odpowiedz
@pastibox: szykuje się taka zapaść, jakiej nawet najwięksi spadkowicze nie przewidują. Oby się wszyscy nie zdziwili ile tak na prawdę może kosztować mieszkanie. Tutaj wszyscy śledzą rynki pierwotny i wtórny i duże miasta. A zobaczcie co się dzieje na ogłoszeniach w mniejszych. Co się dzieje z tbsami, dlaczego różne spółki wręcz wystawiają na sprzedaż wszystko co mają.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pastibox: poczekajmy jeszcze na jebniecie w USA i zjazd tamtego rynku. Będzie się działo.

Krzywa rentowności obligacji nie kłamie i nigdy się nie myli. Jebniecie rynków dopiero przed nami.

Ale kurniki inwestycyjne w stolycy nie staniejo!
Nie ma powodów żeby ceny spadały!
Wszystko jest ok. Przecież po 10 letniej hossie musi być kolejna 10 letnia hossa.
  • Odpowiedz
Tymczasem ZBP prognozuje na przyszły rok tylko 80k kredytów XD to więcej niż -50% tamtych rezultatów XD


@pastibox: wychodzi w takim razie na to, że te ~80k ludzi przez te wszystkie lata było rzeczywistą liczbą osób, które potrzebowały wziąć kredyt, żeby mieć gdzie mieszkać, a różnica to po prostu inwestorzy, którym teraz się to zwyczajnie nie opłaca więc czekają ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz