Wpis z mikrobloga

@Cadore: Tyle że instalacje systemów embedded zazwyczaj są zarządzane wewnętrznym (nie ogólnym od MS) serwerem licencji.
Takie systemy POS/SCO/przemysłowe często celowo działają w osobnej strukturze i nie są dołączane do domeny AD.
Nie jest to im potrzebne do działania (W tym przypadku) oprogramowania SCO.

Wystarczy że nie odświeżył na czas tokena licencji, a do tego wystarczy nawet przerzucenie łącza głównego na zapasowe (typu ~2Mbit/s) po którym musi śmigać cały ruch sklepu,
@Kolorowezworki: Nie ma to jak na potwierdzenie swoich wymysłów używać starego cytatu, z którego autor się wycofał. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Są Linuksy z komercyjnym wsparciem, a konfiguracja Linuksa sprowadza się do przejrzenia manuala. Ja rozumiem, że ktoś przyzwyczajony do Windowsa kto umie tylko klikać może być zniesmaczony, ale to nie sprawia, że jest to trudne. Zresztą bardziej zaawansowana konfiguracja Windowsa też nie jest wcale taka prosta.
@nostalgiwolf: Może i autor się wycofał ale ja się nie wycofałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) . Wiadomo, że są linuxy z komercyjnym wsparciem, ale za to wsparcie trzeba płacić. Coś musi być na rzeczy, skoro w tego typu miejscach (kasy sklepowe, pos, biletomaty, bankomaty, maszyny przemysłowe) są używane Windowsy. I proszę Cię, nie mów że to zmowa korporacji
Może i autor się wycofał ale ja się nie wycofałem


@Kolorowezworki: Być może, ale Jamie Zawinski ma chyba bogatsze portfolio. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wiadomo, że są linuxy z komercyjnym wsparciem, ale za to wsparcie trzeba płacić


Można mieć taniej od Windowsa, a nawet mieć kompatybilną dystrybucję o porównywalnej stabilności za darmo. Możesz płacić za Red Hata, możesz też postawić sobie za darmo CentOS czy Alma Linux/Rocky
@nostalgiwolf: No właśnie - wszystko jest kwestią zastosowania. Nie twierdzę, że jeden system jest absolutnie lepszy od drugiego. Po prostu w niektórych zastosowaniach jeden się sprawdza lepiej niż inne. Linuxy sprawdzają się świetnie w rozwiązaniach sieciowych i prostych systemach embedded. Z drugiej strony taki macOS świetnie się sprawdza w wykorzystaniu domowym i profesjonalnym, ale nie wyobrażam sobie go na serwerze albo w maszynie. Głównym problemem Linuxa jest właśnie to, że community