Wpis z mikrobloga

Polecacie jakiś warsztat Renault na Pradze Południe (Warszawa)?

W renault megane III 2014 1.5 dci wyskakuje mi raz na jakiś czas komunikat ryzyko awarii silnika. Wg pokazanego kodu błędu w komputerze procedurę naprawy zaczyna się od wymiany filtra paliwa (tak nakazuje producent). W przeciągu dwóch lat wiele razy wyskoczył ten komunikat, byłem u dwóch mechaników i wymienili filtr paliwa (przy okazji też powietrza i oleju), sprawdzali ciśnienie na wtryskach, za pompą, no niby wszystko sprawdzali i nie wiedzieli co jest przyczyną. Ostatecznie jeden z nich powiedział, że trzeba raczej udać się do ASO na aktualizacje komputera pokładowego lub jego hard reset.
Nie chce za każdym razem wydawać kilkuset zł i nie mieć realnych rezultatów. Nie wiem czy jednak nie udać się z tym do ASO, ale wezmą pewnie dużo...

#motoryzacja #samochody #renault #megane #warszawa #pragapoludnie #grochow #mechanikasamochodowa
Pobierz sarscov2 - Polecacie jakiś warsztat Renault na Pradze Południe (Warszawa)? 

W renaul...
źródło: comment_1672129815iRbyk4UP3xCfOt4s0GQEeM.jpg
  • 50
@CZechuXX był podłączony do komputera, sprawdzony kod błędu i ten kod błędu nie był jednoznaczny (tak jak twierdził mechanik, to wg producenta naprawę tego błędu zaczyna się od wymiany filtra paliwa), ale jak widać nie pomogło i dwóch mechaników rozłożyło w końcu ręce, więc może coś jest na rzeczy. Sam już nie wiem co robić...
@sars_cov_2: bo błędy w nowych silnikach już niekoniecznie są jednoznaczne, na podstawie tego co sam wyczytałem zdiagnozowałem sobie firmowego busa w poprzedniej firmie (wadliwa konstrukcja przepływki w 2.3 dci) a w błędach było że go przeładowuje i jestem pewny że jak to się kiedyś całkiem wysypie to ktoś tam będzie turbinę rozkładał
@sars_cov_2 podobny komunikat wyskakiwał mi przez dłuższy czas w 1.2 TCe. Większych objawów podczas jazdy i tego błędu nie miałem. Najczęściej w trasie przy równej prędkości albo włączeniu tempomatu. Zazwyczaj sam znikał po chwili.
Komputer pokazał wypadanie zapłonów, po skasowaniu wracał, ale rzadziej.
Całkowicie problem zniknął po zmianie rozrządu.