Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mam taki problem, że chciałbym sobie kupić nowy dobry telefon (obecnie tel budżetowy od #xiaomi ), ale żaden z dostępnych mi właściwie nie pasuje xd, doradzicie coś?

1. #iphone - no jak dla mnie całą firma #apple i ich klienci oraz dymanie na kasę to jedno wielkie XD, czułbym się jak idiota wydając tyle kasy na mocno overpriced sprzęt, z zamkniętym systemem gdzie np nie zainstaluje sobie YT vanced i będę musiał rzymianom płacić haracz za premiuma. Podoba mi się bardzo super aparat oraz Apple watch , ale no nie, poza tym wydam ponad 10k na to a za rok będzie nowy model XDDD
2. #samsung - flip mi się bardzo podoba, nawet mógłbym znieść słaba baterie i gorszy aparat, ale cały czas widoczne wygięcie w ekranie to żart, s22 ultra drogi, a poza tym ui samsunga jest paskudne, wygląda jak zrobione dla upośledzonego dziecka i samsung idzie w stronę apple tłukąc telefony, co rok które niewiele się różnią a mnóstwo tracą na wartości, na plus jeszcze galaxy watch 4 classic, ale ogólnie dyskwalifikacja.
3. xiaomi - od wprowadzenia androida 11 messenger nie działa poprawnie nawet na flagowcach, poza tym płacić 5k za chińczyka to się ktoś z #!$%@? na łby pozamienial, brak dedykowanego dobrego smartwatcha z wear os i najciekawsze wersję niedostępne w pl (np mi mix 4)
4. #huawei - 5k za chińczyka xdd plus brak uslug google, dyskwalifikacja
5. Nothing phone 1 - wygląda ciekawie, niedrogi, w sumie fajny, ale słaby aparat i brak smartwatcha (który oferuje taka kompatybilność i możliwość jak apple watch albo galaxy watch)

Nie wiem co zostaje, one plus? Sony? LG? Motorola? No i tak kręcę się w kółko zostając przy tym starym, bo jak wszystko mi nie pasuje to przynajmniej mam tani i nie zmarnowałem pieniędzy, co robić? #pytanie #telefony #smartfon #zakupy #gorzkiezale
Anon2139 - Mam taki problem, że chciałbym sobie kupić nowy dobry telefon (obecnie tel...

źródło: comment_1672066180OhfMnhoZAA5x3xFpHxI4aj.jpg

Pobierz
  • 53
@Anon2139: a wiesz ze prawie wszyscy androidowcy (w tym ja) myśleli tak o Apple aż w końcu kupili ten telefon? Kup, jak Ci się zupełnie nie spodoba to oddasz albo sprzedasz.
@Anon2139:

Co z tego, że iPhone co roku wychodzi nowy jak ten sprzęt jest tak żywotny, że taki flagowiec na spokojnie starczy na 4-6lat jak nie interesują Cie nowinki.

Przerobiłem dwa flagowce od Samsunga S7 i s9 plus, iPhone 8 i teraz obecny 11 pro i wcześniej parę telefonów z Androidem że średniej półki i najbardziej spójne i bezproblemowe doświadczenie zawsze miałem z japkiem.

Już pomijam, że nie musisz kupować od
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@intat8 @Need nie zamierzam żymianom płacić za coś co na androidzie mogę mieć za darmo, nie wystarczy że dam chciwej korporacji 8k PLN? To jakieś nieporozumienie jest, dymanie w dupę bez wazeliny. Plus jest tam dużo innych rzeczy, które mi nie pasują np brak dymków messenger albo 8k za telefon i asystent nie działa po polsku XDDD
@Anon2139:

Dobra to tkwij dalej w poszukiwaniach, jakby ja nie oglądam YouTube na telefonie na tyle, żeby posiadanie YT Vanced to był jakikolwiek gamechanger przy innych zaletach tego telefonu i ekosystemu ¯_(ツ)/¯ o wiele ważniejsze dla mnie jest to jak bardzo ten telefon jest niezawodny i spójny i wiem czego po nim się spodziewać, nie mam tu takich niespodzianek jak na andkach i tyle.

O dymkach nie wspomnę, bo dla
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Need: ja nie wiem czemu każdy użytkownik ios tak obraża androida , bo źle działa, nie wiadomo czego się po nim spodziewać, po 1 miesiącu muli itd jakbyście byli botami albo sztuczna inteligencja apple, która ma zaprogramowane takie odpowiedzi bo ja całe życie korzystałem z flagowcow z androidem (poza moim obecnym telefonem) i zawsze działały dobrze , dlatego twoje rady są dla mnie nic nie warte, bo to jest zawsze jakbym
@Kroledyp: P10 zatrzymal sie na zbugowanym EMUI9...
Może w wyniku bana zaczeli bardziej patrzec na starsze modele?

Xiaomi z kolei mialem Mi 9T Pro, aktualizacje wychodzily przez rok, kto sie zapisal dostal MIUI 12.5 BETA (A10), mialo byc MIUI 13, przez rok cisza po czym stwierdzili że #!$%@? nam w dupe i EOL.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Anon2139: mam S20 FE i jest taki sobie. Świetny aparat, odświeżanie ekranu. W sumie to tyle, bo tak naprawdę niczego więcej nie potrzebuję.

Myślałem, że teraz pewnie przesiadłbym się japko, ale jak zobaczyłem co za 4k mogę mieć to iksde. Przecież to prawie 5k trzeba zapłacić żeby mieć to co w androidzie. Owszem, w takim podstawowym iPhone 14 kolorki ładniejsze, głośnik lepszy. Do tego jest niesamowicie lekki. Soft też robi robotę,
@Anon2139: Z tego co wiem zmienili troch politykę aktualizacji w ostatnim czasie ale to nie zmienia faktu że ilość bugów i ich podejście do starszego sprzętu jest dla mnie nie do przyjęcia.

Co do japka, kupowanie zwykłej 14 to jest strzal w kolano.