Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mam taki problem, że chciałbym sobie kupić nowy dobry telefon (obecnie tel budżetowy od #xiaomi ), ale żaden z dostępnych mi właściwie nie pasuje xd, doradzicie coś?

1. #iphone - no jak dla mnie całą firma #apple i ich klienci oraz dymanie na kasę to jedno wielkie XD, czułbym się jak idiota wydając tyle kasy na mocno overpriced sprzęt, z zamkniętym systemem gdzie np nie zainstaluje sobie YT vanced i będę musiał rzymianom płacić haracz za premiuma. Podoba mi się bardzo super aparat oraz Apple watch , ale no nie, poza tym wydam ponad 10k na to a za rok będzie nowy model XDDD
2. #samsung - flip mi się bardzo podoba, nawet mógłbym znieść słaba baterie i gorszy aparat, ale cały czas widoczne wygięcie w ekranie to żart, s22 ultra drogi, a poza tym ui samsunga jest paskudne, wygląda jak zrobione dla upośledzonego dziecka i samsung idzie w stronę apple tłukąc telefony, co rok które niewiele się różnią a mnóstwo tracą na wartości, na plus jeszcze galaxy watch 4 classic, ale ogólnie dyskwalifikacja.
3. xiaomi - od wprowadzenia androida 11 messenger nie działa poprawnie nawet na flagowcach, poza tym płacić 5k za chińczyka to się ktoś z #!$%@? na łby pozamienial, brak dedykowanego dobrego smartwatcha z wear os i najciekawsze wersję niedostępne w pl (np mi mix 4)
4. #huawei - 5k za chińczyka xdd plus brak uslug google, dyskwalifikacja
5. Nothing phone 1 - wygląda ciekawie, niedrogi, w sumie fajny, ale słaby aparat i brak smartwatcha (który oferuje taka kompatybilność i możliwość jak apple watch albo galaxy watch)

Nie wiem co zostaje, one plus? Sony? LG? Motorola? No i tak kręcę się w kółko zostając przy tym starym, bo jak wszystko mi nie pasuje to przynajmniej mam tani i nie zmarnowałem pieniędzy, co robić? #pytanie #telefony #smartfon #zakupy #gorzkiezale
Anon2139 - Mam taki problem, że chciałbym sobie kupić nowy dobry telefon (obecnie tel...

źródło: comment_1672066180OhfMnhoZAA5x3xFpHxI4aj.jpg

Pobierz
  • 53
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Anon2139: tu jeszcze jeden wątek:

Moim zdaniem warto, bo zawsze dostaje od ten sam, konsekwentny expierence od użytkowania telefonu i nie muszę się męczyć z potwornymi i losowymi battery drainami jak na androidzie w każdym moim poprzednim telefonie.


@Need: tu fakt, trzeba oddać sprawiedliwość. Nowe iPhony są o wiele lepsze jeśli chodzi o baterię. W Samsungu miałem jakieś dziwne przeboje na początku, teraz działa normalnie. Wkurzające, bo nie mam na
@Anon2139: a tak serio, każdy telefon ma po roku swojego następce, a chińczyki to nawet i w połowie roku dostają jakieś cuda w połowie cyklu, bo inaczej by o nich ludzie zapomnieli. To nie znaczy, że poprzednie generacje są nagle tylko do SMSów ¯\_(ツ)_/¯

weź sobie samsunga, weź sobie japko, weź sobie potem pixela, i zobacz co Ci pasuje. Nie znajdziesz telefonu idealnego.
@Anon2139: Xkom ma, ale operator nie ma żaden i nie wyda na to certyfikacji.
To tak jakbys sobie z Amazona kupil.

Chodziło ze ze "oficjalnie" od operatora.

Jak odpalisz votle metoda z Googla i nie będzie dzialac jak nalezy to operator kaze Ci spadac na drzewo bo nie wspierają tego modelu.

Ja na Xiaomi Mi 9T Pro volte odpalilem w Orange mimo braku wsparcia ale nie nadawalo sie do niczego. Albo
@Anon2139: jako użytkownik ajfona od wersji 16 z ajfą 14 pro to że to super działający zoptymalizowany system bez błędów tylko słyszałem. Od wersji 16 chodzi jak gówno a kosztuje jak złoto i to nie jest moja opinia. Wielu speców mówi to samo. Ze właśnie osoby które karmione były takimi opowieściami w końcu decydują się kupić pierwszy telefon jako IP 14 pro / max okazuje# że telefon za 6/7k działa gorzej
@Wizun: Cos w tym jest. Kiedys ludzie opowiadali ze ajfon w przeciwieństwie do Androida przez noc nie straci ani procenta baterii. Teraz tak nie jest. Przesiadlem sie za pozno ¯_(ツ)_/¯ bo mam do czynienia z ios od 15.4 a obecnie 16.3.
@Wizun: Moj zgubi do 3% ale to moze byc wina Huawei Health bo czasem w nocy jakąś aktywność ma.
Ios 16.0 żarł baterie jak glupi. Ja mam na 13 Pro teraz sot po 7-8h grając w gre ale na wifi. Jak jest slabe LTE to szybciej znika.
@deathmagnetic: w Krakowie mieszkam, mam Orange zasieg musi być git, a.i tak na na lte ta bateria to poziom szajsunga, a miała być taka super lepsza.
Z wifi nie korzystam prawie w ogóle bo nie przeglądam telefonu będąc w domu czy pracy skoro mam do dyspozycji duży sprzęt.

Co d9 tego że leci w nocy to kumpel też tak ma i tu na wykopie niektórzy pisali ze im potrafiło zjechać do
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Anon2139: bierz albo pixela 7, 7pro, lub asusa zenfone 9.

Co do niedziałającego messengera na xiaomi, nie znam tematu. Na 99% jest to wina ustawień Twojego telefonu skoro Ci nie działa, na pewno jakiegoś ustawienia nie masz prawidłowo zrobionego.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@misiek735: u mnie działa bo nie aktualizowalem systemu, problem się zaczyna od androida 11 w górę bo dymki albo nie działają albo są kwadratowe i wygląda to żenująco