Wpis z mikrobloga

Ile kosztowałoby wysłanie MMS'a z numeru PLUS do numeru PLUS, który jest zdjęciem które waży 10mb?

Opłata za wysłanie MMS do abonentów krajowych sieci komórkowych 0,23 zł

Opłata za wysłanie jednego MMS naliczana jest za każde rozpoczęte 100 KB.


Nie ma mowy o wiadomości MMS wysłanej w tej samej sieci. Czy to oznacza że wysłanie zdjęcia 10mb MMS'em kosztuje 2.30zł?

#siecikomorkowe #gsm #plus #plush
  • 15
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Fskrufskru: Polskie sieci komórkowe nie obsługują tak dużego rozmiaru wiadomości MMS, więc za żadną kwotę nie wyślesz takiego zdjęcia, bo po prostu się nie będzie dało tego zrobić.

Więc do wyboru pozostaje jedynie użyć rozwiązań internetowych typu komunikatory, wiadomość e-mail, itp.
Wydaje mi się, że chyba każde zdjęcie wysłane MMS jest poddawane dodatkowo konwersji, więc nawet jak załączysz 10 MB to wyślę się pewnje kilkaset KB maks. Trochę więcej jest na filmiki, ale to tak pewnie do kilku MB.
Tata kupił sobię jakieś urządzenie kamerę leśniczą, która nagrywa ruchy zwierząt czy coś takiego, no i potem wysyła zdjęcia. Jest opcja włożenia karty SIM i karty pamięci. Na kartę pamięci idzie wszystko, no a wysyła MMS'y ze zdjęciami. Jest też opcja SMTPP czy jakoś tak, że na emaila coś wysyła. Takie o urządzenie, będę mu to chciał wszystko poustawiać, no i pytam. Ja mu doradziłem wziąć sobie zwykłą kartę SIM i ładować,