Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Chciałem się jakoś pochwalić, bo za bardzo nie mam komu, a jakoś potrzebuje …
Jestem gościem, który wychował się w rodzinie, w której może biedy nie było, ale starczało tylko do przysłowiowego pierwszego. Obecnie mam 31 lat i dziś dostałem podwyżkę w pracy i przekroczyłem magiczna dla siebie barierę 30 tys. brutto miesięcznie (wliczając comiesięczny benefit i roczna premie regulaminowa… i to nie w IT. Osiągnąłem to naprawdę ciężka praca przez ostatnie 8 lat, pracując nierzadko ponad siły i poświęcając wiele. Obecnie stać mnie na utrzymanie domu, dobre auto z salonu i życie bez wyrzeczeń… było sporo szczęścia, ale dziś pije sobie piwo celebrując swój mały sukces. Chociaz dajcie plusa :)

#nieprogramista15k #chwalesie #zebroplus

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63a361c7ac54d1c27d3ba59e
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 77
brutto? To sporo odchodzi kasy na uopie


@inxsswm: co wy macie z tą odchodzącą kasa xD ja rozumiem że jak się ma 21 lat i 8k netto to różnica robi wrażenie, jak masz 27 i jesteś jeszcze bezdzietny, albo nawet singlem, to ciągle te 20k netto to kosmos, ale jak masz swoje lata, rodzinę i zarabiasz tyle ile chcesz to w dupie masz te dodatkowe 5k bo bardziej sobie cenisz przywileje
@tellet: chyba nie przeczytałeś tego co napisałem - w ogóle mnie nie interesuje gdzie i ile tych pieniędzy idzie tak długo jak na rękę dostaje tyle ile chce ʕʔ a okres wypowiedzenia i w zasadzie brak możliwości zwolnienia przy umowie na czas określony to tylko jeden z długiej listy benefitow UOP
@powaznyczlowiek: okres wypowiedzenia na b2b możesz mieć jaki chcesz, podobnie jak "dni bez świadczenia usług" czy jak kto woli urlop, bo to jest piękno zawierania umów- niby taki oczytany i znawca, a wygląda, jakbyś jedyne B2B jakie kojarzył, to jakaś śmieciówka ze sprzątaczką "Grażyna Nosacz usługi sprzątające".

Osobiście też mam ponad 20k netto i być może to się wydaje dużo, ale jak widzę ile odchodzi na podatki, to mnie skręca, bo
@tellet: zobacz jaki #!$%@? jesteś chociaż masz "taką samą" umowę ʕʔ mnie nie obchodzi ile odchodzi na podatki, ani to czy w umowie jest haczyk czy nie, a jak chce coś prywatnie to sobie płacę za prywatnie bo zarabiam dość ¯\_(ツ)_/¯
@powaznyczlowiek: Ty, to może jak ci nie przeszkadza, to "dej" jeszcze trochę tych pieniędzy, na bombelki i patolę na zasiłkach? Co ci szkodzi?

a jak chce coś prywatnie to sobie płacę za prywatnie bo zarabiam dość

Czyli lubisz palić kasą w piecu - idealny wyborca partii rządzącej- nie wnika na co idzie jego kasa, jak coś potrzebuje to i tak od państwa nic nie chce, ale daniny, podatki i inne "opłaty"
@powaznyczlowiek: ooo, panie "mam na wszystko #!$%@?", nie - Ty nie "nie dbasz" o takie rzeczy, tylko po prostu albo przyzwyczaiłeś się do ruchania cię w dupę przez państwo pis, albo po prostu płacisz za mało podatków i twój próg bólu jest odpowiednio niski.

że pewnych rzeczy nie kontroluje

Wiadomo, kupa zawsze płynie z prądem rzeki- czekaj na wezwanie na "zaproszenie na obowiązkowe ćwiczenia ale nie ćwiczenia bo tak powiedzieliśmy w