Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Chciałem się jakoś pochwalić, bo za bardzo nie mam komu, a jakoś potrzebuje …
Jestem gościem, który wychował się w rodzinie, w której może biedy nie było, ale starczało tylko do przysłowiowego pierwszego. Obecnie mam 31 lat i dziś dostałem podwyżkę w pracy i przekroczyłem magiczna dla siebie barierę 30 tys. brutto miesięcznie (wliczając comiesięczny benefit i roczna premie regulaminowa… i to nie w IT. Osiągnąłem to naprawdę ciężka praca przez ostatnie 8 lat, pracując nierzadko ponad siły i poświęcając wiele. Obecnie stać mnie na utrzymanie domu, dobre auto z salonu i życie bez wyrzeczeń… było sporo szczęścia, ale dziś pije sobie piwo celebrując swój mały sukces. Chociaz dajcie plusa :)

#nieprogramista15k #chwalesie #zebroplus

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63a361c7ac54d1c27d3ba59e
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 77
  • Odpowiedz
Możesz za porozumieniem stro


@adam33x: nie xD mogę po prostu dac wypowiedzenie i szef musi je przyjąć. W druga stronę to nie działa. Że po trzech latach są 3 miesiące wypowiedzenia to ofc fakt

Czas tak uregulowany, że niezależnie od ilości dni w miesiącu - czy pracujesz 19 dni czy 23


Dlatego właśnie negocjujesz taką wypłatę jakby każdy miesiąc miał 23 dni (pomijam że ciężko znaleźć taki rozstrzał) i jesteś o
  • Odpowiedz
ŚwieckaPanda: @Ranger: @Destylator_bigosu: Nie ma nikogo w Polsce kto na Uop by zarabial 30 tys brutto ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak już ktoś osiąga takie dochody, to prowadzi własną firme. Chłopy 30 tys brutto to byłoby 25 tys netto dla "pracownika", czyli łączny koszt "pracodawcy" w takiej sytuacji to byłoby ok 40 tys PLN (wszystkie podatki, zusy #!$%@? muje). Uwierz mi, ale nie ma w
  • Odpowiedz
WykopowyNarrator:

Pokażcie mi jakieś przykłady masowych zwolnień na bezterminowym UOP to może zmienię zdanie ʕʔ


@powaznyczlowiek: nazwy firmy z oczywistych względów ci nie podam, ale sytuacja wygladala tak - nowy szef w Londynie uznał, że w ramach ciecia kosztów przenosi dział IT do Indii. Ludzie z dnia na dzień dostali wypowiedzenia, likwidacja stanowiska pracy, rozwiązanie stosunku pracy w trybie natychmiastowym, masz pół godziny na oddanie sprzętu
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: nie ma czegoś takiego jak "rozwiązanie stosunku pracy w trybie natychmiastowym" xD jest zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy i dla pracownika jest to super sytuacja bo w okresie wypowiedzenia może leżeć dupą do góry. #!$%@?ć z miejsca to można kontraktora co najwyżej ʕʔ

wywalał z byle powodu. Kolega z biurka obok dostał telefon, że szef chce z nim pogadać. W pokoju już czekały HR z dwoma
  • Odpowiedz
PolnyBrowar: @powaznyczlowiek: idealny świat państwa prawa a zycie to calkiem inne sprawy. No fajnie, ze nie mozna niby cie ot tak #!$%@? bo sad pracy przyzna ci racje. Ale to nie zmienia tego, ze jestes juz #!$%@? i musisz isc do sadu po odszkodowanie XD nawet wygrasz to odszkodowanie, dobra twoja, ale to dalej nie zmienia tego, ze jestes z pracy #!$%@? bo szef mial takie zyczenie ( ͡°
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: o cholera, trzeba iść do sądu po pewną wygraną żeby dostać więcej czasu i kasę? Przekonałeś mnie - lepiej na kontrakcie zostać #!$%@? z dnia na dzień bez możliwości odwołania xD

Żyje już tak kilkanaście lat. Pozdrawiam serdecznie cały wasz januszeks, może kiedyś będzie lepiej ʕʔ
  • Odpowiedz
@Euphor: nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@bungaBunga: dzięki, ale to nie samozaparcie tylko doświadczenie. Przy czym w pełni akceptuję fakt, że dla innych B2B może być lepszym wyborem. Rozpisałem się tak wyżej o UOP tylko i wyłącznie dlatego, że zostałem wprost zapytany.

Nie zajmuję się zazwyczaj nagabywaniem ludzi na kontraktach że mają #!$%@? umowy, nawet jeśli prywatnie tak uważam (bo tak uważam) xD
  • Odpowiedz
tyko że w przypadku OPa różnica między B2B a UoP to 8k miesięcznie ;)


@adam33x: nie w każdej branży i nie w każdej firmie można B2B, świat to nie tylko IT
  • Odpowiedz