Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Chciałem się jakoś pochwalić, bo za bardzo nie mam komu, a jakoś potrzebuje …
Jestem gościem, który wychował się w rodzinie, w której może biedy nie było, ale starczało tylko do przysłowiowego pierwszego. Obecnie mam 31 lat i dziś dostałem podwyżkę w pracy i przekroczyłem magiczna dla siebie barierę 30 tys. brutto miesięcznie (wliczając comiesięczny benefit i roczna premie regulaminowa… i to nie w IT. Osiągnąłem to naprawdę ciężka praca przez ostatnie 8 lat, pracując nierzadko ponad siły i poświęcając wiele. Obecnie stać mnie na utrzymanie domu, dobre auto z salonu i życie bez wyrzeczeń… było sporo szczęścia, ale dziś pije sobie piwo celebrując swój mały sukces. Chociaz dajcie plusa :)

#nieprogramista15k #chwalesie #zebroplus

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63a361c7ac54d1c27d3ba59e
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 77
@tellet: tylko że jak masz możliwość b2b poza IT np. w bankowości, to zazwyczaj żadnych z tych rzeczy nie da się negocjować, tylko godzisz się na taką umowę jaką wymyśliło sobie korpo. I tyle masz z tego wolnego rynku i swobody zawierania umów.
Nikt nie będzie robił specjalnej umowy dla jakiegoś Polaka co zarabia 7k EUR.

Także tak jak napisał @powaznyczlowiek tracisz przywileje dla max paru k PLN miesięcznie.
Także tak jak napisał @powaznyczlowiek tracisz przywileje dla max paru k PLN miesięcznie.


@Orteus: te parę k to już jest rata kredytu (u mnie nawet więcej niż rata), poza tym przecież nikt Cię nie zwolni po miesiącu, a nawet jeśli, to jeśli jesteś dobrym pracownikiem, a przecież jesteś, skoro tyle zarabiasz, to znajdziesz inną pracę w te parę miesięcy (a hajs na przeżycie masz przecież odłożony).
Ja po roku na b2b
@Orteus: @Ranger: panowie skoro wołacie to dodam jeszcze, że ja nie jestem jakimś przeciwnikiem B2B i chociaż uważam je za umowę gorsza niż UOP to cieszę się, że żyjemy w kraju, w którym każdy może sobie wybrać jak chce pracować i na jakich zasadach - przynajmniej w naszym zawodzie

Co do raty kredytu to trochę mnie to śmieszy że ktoś zarabiając 20k dba o takie rzeczy jeszcze, ale widziałem już
Co do raty kredytu to trochę mnie to śmieszy że ktoś zarabiając 20k dba o takie rzeczy jeszcze, ale widziałem już programistów 15k jadących przez całe miasto po #!$%@? darmowego pączka więc nie żebym był zaskoczony.


@powaznyczlowiek: no nie wiem - mimo, że zarabiam dobrze, to nadal nie przestałem zwracać uwagi na wydatki i zawsze mam wszystko przekalkulowane, nie wiem co w tym zabawnego. Ja za to nie rozumiem ludzi, którzy
w dupie masz te dodatkowe 5k bo bardziej sobie cenisz przywileje płynące z UOP


@powaznyczlowiek: zawsze beka z ludzi co myślą, że ma przywileje z UOP :D Jeszcze mówisz, że za cenę 12 miesięcy x 5k czyli 60,000 PLN rocznie. Panie za 60k rocznie to ja bym sobie życie od nowa ułożył ( ͡° ͜ʖ ͡°) A poważnie to za te dodatkowe 60k możesz sobie spokojnie przecież
@powaznyczlowiek: w wracając do chorobowego - zobacz ile wynosi składka, ile ich oddajesz, a ile z tego wykorzystałeś. Znowu - wystarczy usiąść na spokojnie i policzyć i znowu wychodzi, że to ubezpieczenie jest o kant dupy potłuc, bo całkowicie się nie opłaca, chyba, że pracujesz w januszeksie za jakieś grosze.
nadal nie przestałem zwracać uwagi na wydatki i zawsze mam wszystko przekalkulowane


@Ranger: to współczuję że ciągle masz nad sobą takie chomąto. Ogólnie tyle zarabiasz a i tak liczysz każdy grosz i się denerwujesz jak miało wyjść inaczej - #!$%@? stary. Nie wiem też jak wyliczyłeś że nie mam żadnej poduszki ale okk ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@LifeReboot: to sobie układaj ʕʔ
to współczuję że ciągle masz nad sobą takie chomąto. Ogólnie tyle zarabiasz a i tak liczysz każdy grosz i się denerwujesz jak miało wyjść inaczej - #!$%@? stary. Nie wiem też jak wykiczyles że nie mam żadnej poduszki ale okk ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@powaznyczlowiek: ok, zapomniałem, że jesteśmy na wykopie i tu są tylko skrajności xD Albo ktoś jest biedakiem, albo nie przejmuje się niczym. Pozdrawiam
@Ranger: przecież to wy od kilku komentarzy wyzywacie mnie od dającej się ruchać patologii, wyborców PiSu, bez grosza przy duszy ʕʔ weź sobie może na spokojnie przeczytaj swoje komentarze i pozostałe
@powaznyczlowiek: coś Ci się pomyliło, ale po przedostatnim komentarzu zacząłeś mi właśnie wyglądać na pisowca, skoro wierzysz w system i jest Ci on na rękę. To Ty powyciągałeś jakieś wnioski, że się, a z resztą, nie chce mi się strzępić ryja, bo zaraz czepisz się znowu jakiegoś jednego słowa xD

Miłego dnia i wysokich zasiłków! ()
@Arytmetyk: zus i skarbówka mogą mnie pocałować w dupę, bo to nie jedyny kontrahent, a jeden z kilku i nie ma opcji żeby to miało udawać etat ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
@tellet: W ustaleniu stosunku pracy ma małe znaczenie ile masz kontrahentów, to że masz innych w porządku nie znaczy, że z danym nie łączy Cię stosunek pracy. Posiadanie DG będąc na UoP w żaden sposób nie jest zabronione. A słowo urlop jest typowe dla stosunku pracy i ułatwia im takie ustalenie.
Ja wiem, mała szansa, trzeba udowodnić jeszcze inne rzeczy ale po co im ułatwiać sprawę dorzucając takie zabronione słowa?
9a790b89fa: Odpowiadając na niektóre pytania:

Skoro nie IT to co?
Produkcja - jedno z menedżerskich stanowisk w fabryce. Sporej.

Dzisiaj trochę kac przez samotne świętowanie sukcesu o którym nie wie nikt poza mną zona i Mirkami :D

Nawiązując do rozmowy b2b/UOP:
Ja cenie sobie uop. Nie mysle ile to bym tam nie miał, jakbym miał B2B… mam 2 dzieci, ubezpieczenia, zdarza mi się L4… dodatkowo jak mnie wywala to mam z