Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Chciałem się jakoś pochwalić, bo za bardzo nie mam komu, a jakoś potrzebuje …
Jestem gościem, który wychował się w rodzinie, w której może biedy nie było, ale starczało tylko do przysłowiowego pierwszego. Obecnie mam 31 lat i dziś dostałem podwyżkę w pracy i przekroczyłem magiczna dla siebie barierę 30 tys. brutto miesięcznie (wliczając comiesięczny benefit i roczna premie regulaminowa… i to nie w IT. Osiągnąłem to naprawdę ciężka praca przez ostatnie 8 lat, pracując nierzadko ponad siły i poświęcając wiele. Obecnie stać mnie na utrzymanie domu, dobre auto z salonu i życie bez wyrzeczeń… było sporo szczęścia, ale dziś pije sobie piwo celebrując swój mały sukces. Chociaz dajcie plusa :)

#nieprogramista15k #chwalesie #zebroplus

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63a361c7ac54d1c27d3ba59e
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 77
  • Odpowiedz
SpoconyKnur: XDDDD 30 tys brutto/mies i ten pieprzy kocopoly, że stać go na nowy samochòd z salonu i życie bez wyczeczen XDD 30 tys brutto mies ludzie, to ok 25 tys PLN do ĺapy, czyli OP więcej zarabia od prezydenta, który zarabia 21 tys mies ( ͡° ͜ʖ ͡°) 1/10 bo odpisalem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czyli wg opa wszyscy, ktorzy
  • Odpowiedz
@Arytmetyk: jak ktoś wpisuje dosłownie słowo urlop w umowie, którą wysyła gdzieś na JDG, to może nie zasługuje by prowadzić własną działalność? ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Ludzie zarabiający 10k mają mieszkania na kredyt i auta w leasingu, nie wiem co w tym dziwnego, że ziomka z 30k na to stać (jakby się uparł to by mógł na takie auto odłożyć i mieć nawet za gotówkę)
  • Odpowiedz
te dodatkowe 5k


@powaznyczlowiek: tyko że w przypadku OPa różnica między B2B a UoP to 8k miesięcznie ;) Nie ma benefitów, które mogłby to wynagrodzić ;) Poniżej obliczenia:
UoP: 30 000zł brutto, koszt pracodawcy: 35 763zł, na rękę wychodzi średnio 18 225zł
kalkulator -> https://wynagrodzenia.pl/kalkulator-wynagrodzen
B2B: wystawiamy fakturę na kwotę netto 35 763zł + VAT, bo tyle jest wstanie zapłacić pracodawca:
Przy podatku liniowym 19% i pełnym zusie wychodzi 26 346zł.
  • Odpowiedz
@Ranger: mi np. dla tych paru k PLN nie chce się bawić w cały admin, tracić przywilejów i przede wszystkim ponosić ryzyka, które korpo chciało na mnie wrzucić, głównie żeby uzasadnić, że umowa b2b ma rację bytu.
Mimo, że jestem z takiej branży, że spokojnie sam bym sobie ten admin ogarnął, ale też z takiej dzięki której mam świadomość, że od tego ryzyka, które na codzień ponoszę i którego duża część
  • Odpowiedz
@adam33x: jak się liczy każdy grosz to nie ma xD

dla mnie takim benefitem jest:

* możliwość wzięcia L4 na dziecko
* możliwość wzięcia L4 na żonę
* urlop ustawowy wraz z 2tyg pod rząd gwarantowanymi
* reszta urlopów okolicznościowych
* L4 w zasadzie bez ograniczeń, w szczególności jakby mi się coś stało prawo do wysokiego zasiłku
* brak możliwości zwolnienia z dupy, za to ja mogę sobie dać wypowiedzenie kiedy
  • Odpowiedz
DestrukcyjnyKangur:

brak możliwości zwolnienia z dupy


@powaznyczlowiek: jestes niezłym naiwniakiem jeśli wierzysz w takie coś XD
Anyway UOP ma pewne zalety jak jesteś żonaty z 2 dzieci i w takich przypadkach kupuje twoja argumentacje. Wszysytko zależy od danej sytuacji zyciowej. Ja na przykład jestem #przegryw 35 lat i dla mnie UOP nie ma ŻADNYCH zalet w porównaniu do B2B.
---

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  • Odpowiedz
* możliwość wzięcia L4 na dziecko

* możliwość wzięcia L4 na żonę

* urlop ustawowy wraz z 2tyg pod rząd gwarantowanymi

* reszta urlopów okolicznościowych

* L4 w zasadzie bez ograniczeń, w szczególności jakby mi się coś stało prawo do wysokiego zasiłku

@powaznyczlowiek: Pierwsze 5 punktów opisuje więcej wolnego, więc jak nie chce ci się pracować to rzeczywiście UoP lepszy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Może jak mi
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: Aż tak bardzo mi to nie przeszkadza, bo to są drobne pierdoły, ale serio nie widzę jakichś szczególnych korzyści z umowy o pracę. To, na czym mnie najbardziej zależało przy negocjacjach akurat oddala moje uop od typowej umowy - np. zadaniowy czas pracy, bo tak chciałem.
  • Odpowiedz