Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@SzukamNlcku: daj mu otwarcie do zrozumienia że sprawy nie odpuścisz i zgłosisz problem odpowiednim organom, jak po tym nie wymięknie to masz moją dyspensę. A zgłosić możesz w taki sposób że materiał dowodowy wysyłasz do skarbówki z jego miasta tylko ważna kwestia to taka że musisz podać imię nazwisko i adres, ale nie musi być prawdziwe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@miauczar: ja chciałem się dogadać, sprzedawca mnie olał więc już nie będę go straszył żadnymi służbami tylko lecimy na grubo. Mam screeny z allegro, olx, allegro lokalnie, gdzie handluje pod swoim Imieniem i nazwiskiem i ma podany adres oraz telefon, najlepsze jest to, że to dobry głąb bo na to samo imię i nazwisko, ten sam adres i ten sam nr. tel ma zarejestrowaną działalność. Jutro idzie zgłoszenie do skarbówki, z
@SzukamNlcku daj znać jak się sprawa potoczy. Ja właśnie kupiłem używany przedmiot od Janusza który zrobił tak zdjęcia, że nie było widać uszkodzeń (porysowany klosz od lampy). W aukcji zastrzegł, że w razie zwrotu koszt przesyłki w obydwie strony pokrywa kupujący, (koszt przesyłki z aukcji 50 zł). Także na samych wysyłkach będę 80 zł w plecy, bo ktoś jawnie oszukał i chciał wepchnąć mocno uszkodzony towar.
@SzukamNlcku: Co to znaczy, że "robi na czarno"?

Jeżeli chodzi o podatki i paragony, to możesz napisać bezpośrednio do urzędu skarbowego, najlepiej właściwego dla niego albo zadzwoń/napisz na Telefon Interwencyjny Kas https://www.gov.pl/web/kas/krajowy-telefon-interwencyjny-kas

Przy czym on może korzystać ze zwolnienia z kasy i dlatego nie wystawia paragonów.

A jak masz problem z tym, że gość nie chce przyjąć zwrotu, mimo że jest przedsiębiorcą, to już bardziej w stronę UOKiK albo założenia sprawy
Nie wiem, czy urząd skarbowy zajmuje się takimi sprawami, jak to, że ktoś nie przyjmuje zwrotów, jeżeli ten ktoś prawidłowo płaci podatki.


@Racjonalnie-do-przodu: jeśli sprzedawca przekracza pewien dochód (połowa minimalnej miesięcznie) to nie może prowadzić działalności bez jej rejestrowania. To, że ktoś założy firmę, ale dalej sprzedaje poza nią, osiągając przychód większy, łamie prawo tak samo jakby tej firmy nie rejestrował. Zależnie jaki charakter ma działalność, może nie jest płatnikiem VAT,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@SzukamNlcku: normalnie zglasaj do US i czekasz
. Miałem kiedyś podobną sytuację z tym że to ja byłem sprzedającym w sensie sprzedałem wagę z jd.com za 50 zł która kupiłem na cebuli za 10 zł. I typ mnie #!$%@? że sprzedaje jako nowe rzeczy bez paragonu. A że jestem elastyczny zgodziłem się na odesłanie towaru i zwrot kasy bo mi na tym aż tak nie zależało. Temat uważałem za zamknięty. A
@rzuf22:

To, że ktoś założy firmę, ale dalej sprzedaje poza nią, osiągając przychód większy, łamie prawo tak samo jakby tej firmy nie rejestrował.


Pewnie łamie prawo, tylko ja pytałem, jakie prawo łamie i czy akurat łamaniem tego prawa zajmują się urzędy skarbowe. Dla mnie, jak ktoś nie przyjmuje zwrotów, to jest sprawa cywilna ew. uokik.

Zależnie jaki charakter ma działalność, może nie jest płatnikiem VAT, a powinien nim być.


Może tak