Wpis z mikrobloga

Postanowiłem zrobić krótkie podsumowanie, by raz poważnie się wypowiedzieć o moich poglądach. Postanowiłem to zrobić, bo dość często byłem wyzywany od faszystów czy komunistów. Sam też lubiłem trollować w tej kwestii i nie udzielać jednoznacznej wypowiedzi, ale dziś zrobię wyjątek. Otóż nie ma tak naprawdę jednej ideologii, do której można by zakwalifikować moje poglądy. Można więc powiedzieć, że wyznaje kilka różnych idei jednocześnie, które w mojej głowie się jakoś uzupełniają.

Na pewno w jakiś sposób sympatyzuje z akceleracjonizmem, i to zarówno z tym lewicowym, jak i prawicowym. Ogólnie dostrzegam jednak możliwość śmierci kapitalizmu w przyszłości i konieczność przyspieszenia tego. Postrzegam się jednak przede wszystkim jako postkonserwatyste. Termin ten wprowadził Tomasz Gabiś i ja osobiście rozumiem to jako syntezę filozofii postmodernistycznej i konserwatywnej. Jednocześnie wskazuje on na to, że tradycyjny konserwatyzm w epoce ponowoczesnej już dawno stracił swój sens. Do tego lubię o sobie mówić archeofuturysta. Sam termin archeofuturyzmu wprowadził Guillaume Faye i oznacza on przede wszystkim syntezę tego, co archaiczne, czyli tradycji z dorobkiem nowoczesności i ponowoczesności. Na samym końcu omówię mój narodowy bolszewizm. Czasem również określam się tym terminem, ale nie nawiązuje tu bezpośrednio do filozofii Dugina, Stachniuka czy strasseryzmu. Raczej w jakiś sposób odwołuje się do każdego z nich jednocześnie, a przy tym nie odwołuje się do żadnego z nich. Traktuje ten termin dość szeroko i swobodnie, i może kiedyś nakreślę dokładnie, jaką ideologię sam rozumiem pod tym terminem. W każdym razie opowiadam się za sojuszem ekstremów przeciwko kapitalizmowi i liberalizmowi. Oprócz tego jeszcze zdarza mi się flirtować z anarchoprymitywizmem, ezoteryzmem, głęboką ekologią oraz neoreakcjonizmem. Na dokładny jednak mój zarys moich poglądów będziecie musieli jednak poczekać aż napisze manifest.

#rozmyslaniaokoncuhistorii #revoltagainsthemodernworld #antykapitalizm #polityka #filozofia
Pobierz Al-3_x - Postanowiłem zrobić krótkie podsumowanie, by raz poważnie się wypowiedzieć o...
źródło: comment_1671550992igw0pLbuqTLfkISKGCyCQM.jpg
  • 6
@ralvaan: W czym się kłuci akceleracjonizm z anarchoprymitywizmem? Koncept swobodnego rozwoju kapitalizmu, według którego na końcu jego rozwoju jest jego upadek, by potem ze zgliszczy wprowadzić anarchokapitalizm, choć wątpię, by OP faktycznie popierał anarchoprymitywizm poza (jak sam stwierdził) "flirtem".

Tak, czy siak, jak to pewien ktoś powiedział: "Anarchoprymitywizm kończy się tam, gdzie zaczyna się ból zęba".