Wpis z mikrobloga

Nic tak nie niszczy samooceny jak szukanie pracy, wiec musze sie wyzalic. Aktualnie mam prace w swoim zawodzie ktora chciałbym zmienić. Poltoraroczne doswiadczenie, dwa internshipy podczas studiow, srednia B z bachelor z norweskiej uczelni i w przyszlym semestrze koncze magisterke z srednia tez B, a jedyne co dostaje to odmowy na emailu XD nawet nie dostałem zaproszenia na rozmowę o pracę. Chyba już zostane w swojej aktualnej pracy bo wg innych pracodawców jestem do dupy XD nie chce wiedzieć jak zajebisci są inni kandydaci skoro ja z dość dużym doświadczeniem jak na swój wiek dostaje same odrzucenia
#norwegia #emigracja #pracbaza #zalesie
  • 28
@kaminami: A to przepraszam, źle zrozumiałem. To podpisałbym się pod wszystkim co wyżej było napisane, rynek pracy w Norwegii jest często strasznie randomowy, o czym pewnie już przekonałeś się studiując tam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja pracuje w niszowym zawodzie, to od siebie mogę dodać, że jak już dowiedziałem się jak to wygląda od wewnątrz, to kluczem do zaproszenia na rozmowę okazało się
1. mieć wykształcenie z
@DryfWiatrowZachodnich: Ale wg mnie to nie jest tak, ze rynek pracy w Norwegii jest oparty tylko na znajomosciach. Swoja aktualna prace dostalem bez znajomosci. Internshipy podczas studiow tez bez znajomosci. Na oba internshipy wyslalo podanie ponad kilkaset osob. Moja rozowa tez nie miala znajomosci w swojej branzy, a dostala oferte o prace miesiac przedtym jak wyslala prace licencjancka. Znajomosci sa wazne, ale wg mnie latwiej jest znalezc prace bez znajomosci w