Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15k

Czy ktoś z powodzeniem używa Github Copilot w codziennej pracy? Testuje go od kilku dni i mam wrażenie, że gubi się on w bardziej dojrzałych projektach. Np piszę, by napisał prosty unit test a on gubi się przy nazwach zmiennych i trzeba cały czas po nim poprawiać. Już mu piszę wprost, co ma zamockować używając prostej biblioteki Moq (.NET) i jak a on i tak to zrobi źle. Albo prosze go o napisaniu funkcji z sortowaniem i to samo, albo w ogóle zrobić coś źle albo nie używał odpowiednich zmiennych (niezgodnych z opisem) przez co poprawa po nim zajmuje więcej czasu niż bym sam to napisał (a serio, nie oczekiwałem od niego rocket science.

Fajnie to wygląda, jak piszesz sobie funkcję sum(int a, int b) ale czy ma ktoś jakieś success stories związane z programowaniem przy pomocy AI? Bo na papierze brzmi to fantastycznie, outsourcing nudnych tasków gdzieś indziej w zasięgu ręki (np pisanie unit testów) ale totalnie mi się to nie sprawdza. Może jakieś tipy od was?
  • 8
@fat_american_kid: this, bardziej #!$%@? kiedy on ci podpowiada rzeczy totalnie z dupy jak piszesz nową funkcję / wywołanie funkcji i najgorzej, umieszcza to od razu pod kursorem (oczywiście wyszarzone) przez co znika np intelisense
Osobiście nie wiem jak mu podawać informację by umiał je przekuć w coś używalnego. Nawet jak na siłę wskazuje mu w komentarzach nazwy zmiennych to on i tak po swojemu xd
@szmichal: Ja kiedys próbowąłem ale mi sie gryzło ze zwykłym autouzupełnianiem którego cały czas używam. Wolę takie rzeczy osobno, jak chatGPT że wchodze sobie w okienko wpisuje co dokladnie chce i on mi szuka i dopasowuje.
@szmichal: do napisania prostej rzeczy typu zmiana timezone w dacie copilot był git bo takich rzeczy się często nie zna na pamięć. Większe kawałki kodu zawsze na pierwszy rzut oka wyglądały git ale potem okazywało się że jest jakiś mały błąd, którego znalezienie zajmowało więcej czasu niż napisanie tego wszystkiego samemu.

Ale pod koniec okresu testowego nawet przyjemnie mi się z niego korzystało bo przyzwyczaiłem się do automatycznego dokańczania pojedynczych linijek