Wpis z mikrobloga

Bigos to po prostu danie z poszatkowanej kapusty. Słowo bigosować oznacza po prostu siekać. Dlatego zawse mnie irytuje jak Polacy się kłócą o prawdziwy bigos. To tak jakby się kłócić o prawdziwy gulasz. Wrzucasz do gara co masz i zawsze wyjdzie trochę inaczej.
  • Odpowiedz
@Callow: Bigos znaczy podwójny. Bi-gos. Po prostu danie z kapusty to kapuśniak, zupa kapuściana, kapusta zasmażana, kapucha z grochem, gołąbki, bigos itp.
Nie wiem skąd zaczerpnąłeś te swoje teorie. Pewnie stamtąd skąd światło nie dochodzi.
  • Odpowiedz
  • 2
@asdfghjkl

@arinkao: W takim razie minus za koncentrat ( ͡° ͜ʖ ͡°) kolor bigosu bierze się ze śliwek suszonych, mięsa, grzybów i karmelizacji spowodowanej długim gotowaniem. Wiem że wiele osób robi tak jak ty, ale dla mnie to profanacja jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja raz dodałem śliwki do bigosu i nigdy w życiu takiej sraki nie mieli wszyscy którzy go
  • Odpowiedz
@Flypho: Raczej to nie po śliwkach. Ja często kupuje śliwki suszone w puszce. Opierdzielam całą i nic ( ͡° ͜ʖ ͡°) natomiast wiele osób ma sraczkę po prostu po kapuście kiszonej
  • Odpowiedz
@arinkao: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bigos

Pochodzenie słowa „bigos”, według Andrzeja Bańkowskiego[1], jest niejasne. Mieczysław Karłowicz wywodził je od niemieckiego Beiguss (sos, podlewa), a Aleksander Brückner od Bleiguss (kawałki ołowiu)[2].

Pierwotnie tego słowa używano do określania sposobu siekania (zsiekać na bigos, 1534[3]),

Od XVII wieku słowo było używane również w szerszym znaczeniu jako siekanina, a w znaczeniu przenośnym mówiono: „bigosować” w bójce, czyli: siekać na drobne kawałki (np. szablą).
Słońce na wiki nie dochodzi
  • Odpowiedz
@Callow: Ciekawe. W każdym razie czytałam etymologię związaną z łaciną i podwójnością -bis, - bi, bigos - podwójna kapusta (kiszona, biała) i widzę zresztą że to samo jest pod twoim źródłem:
Jeszcze inna teoria doszukuje się etymologii słowa bigos, dzieląc je na dwa człony – „bi”, co oznacza podwójny oraz „gos” oznaczające smak.

Jeszcze inna teoria mówi o wł. bigutta ‘kociołek do gotowania rosołu’.
  • Odpowiedz