Wpis z mikrobloga

Czy praca fizjoterapeutyczna/rehabilitacyjna przy lędźwiach (np. L4-L5, ja mam ucisk na nerw) zawsze opiera się o jakieś tam ćwiczonka siedząc, leżąc czy klęcząc z wykorzystaniem własnego ciała? Przecież to zajmie wieczność zanim cokolwiek się zmieni. Serio, trzeba to będzie takie cwiczenia robić do końca życia?
Bo z mojego laikowego punktu widzenia, trzeba przecież gradualnie podnosić ciężar przy takich ćwiczeniach, i wtedy następuje progresja.
Czy w fizjoterapii chodzi o to aby zmiana dalej pozostała taka sama, tylko ból zniknął ale zmiany mogą się pogarszać i te ćwiczenia mają na celu chwilową ulgę (no nie wierzę żeby tak było), czy faktycznie można cofnąć wywołane zmiany zwyrodnieniowe i po to się to ćwiczy? Bo z tego co na razie się dowiedziałem, to chodząc na igły/bańki z upuszczaniem krwi nawet itp. wyciągnąłem stan zapalny w 3 wizyty i już w miarę działam bez bólu - gdzie fizjoterapeuta zaoferowałby mi 3 miesiące życia z takim bólem? Czy pracą fizjoterapeuty - nie jest ani szybkie pozbycie się bólu, po czym też nie jest faktycznie wyleczenie a nie zaleczenie problemu?
Weźcie się wypowiedźcie kto ma doświadczenie w tym temacie
#fizjoterapia #rehabilitacja #kregoslup #wykop30plus #zdrowie #dyskopatia #silownia dla zasięgu
  • 8
@interpenetrate: masz zdjecie MRI?

samych zmian nie cofniesz ale
geenralnie gdy sytuacja nei jest dramatyczna miesnie sa w stanie wcisnac nerwy oraz dysk na miejsce i unikajac pewnych pozycji powinno byc ok

ale to tez trzeba robic umiejetnie i stopniowo i po to jest fizjo

jesli chodzi o stan zapalny to najszybciej dziala chemia
upuszczanie krwi i banki to jais odjazd XD

a pozniej trzeba ciwiczeniami ustabilizowac zeby sytuacja sie nei
masz zdjecie MRI?


@alahakbar: nie, mam płytkę CD ale nie mam jak odczytać, jak Ci podrzucę opis to to coś da też?

samych zmian nie cofniesz


@alahakbar: O NIE! ;( Czemu nikt nie mówi o tym???!
Poważnie? Czyli jak raz miałem takie problemy to już nie wyleczę się z nich? ;(
No czyli co, powstanie jeżeli mięśnie wcisną na miejsce - to będzie przerwa w przestrzeni między kręgowej w miejscu
@kuncfot: > ać, jak Ci podrzucę opis to to coś da też?

Byłeś u porządnego neurologa ?

nie klauna z NFZ

Może byc opis chociaż na zdjęciu bylo by widać o jak poważnej zmianie mówimy

Poważnie? Czyli jak raz miałem takie problemy to już nie wyleczę się z nich? ;(


to troche jak zycie z HIV:D

hiva sie nie pozbedziesz, ale mozesz zyc bezobjawowo:D przy zahcowaniu odpowiedniej profilaktyki

no chyba ze