Wpis z mikrobloga

Hej mirki z #motoryzacja #mechanikasamochodowa !
Przekładam silnik w #renault #clio 2 1.2 16v. W starym zatarł się wałek rozrządu i pękł pasek. Już zamówiłem pasek rozrządu, pompę wody i łożysko oporowe sprzęgła. Napinacz paska rozrządu jest w fajnym stanie więc zostaje, szczególnie że pasek z "nowego" silnika nie ma skaz więc pewnie niedawno była wymiana jednego i drugiego. Sprzęgła jest jeszcze ponad połowa

Co jeszcze zalecacie sprawdzić/wymienić przy okazji?
  • 10
Co jeszcze zalecacie sprawdzić/wymienić przy okazji?


@Toxen: Luz zaworowy. Silniki 1.2 16v 75KM nie mają hydrauliki zaworowej.

Napinacz paska rozrządu jest w fajnym stanie więc zostaje, szczególnie że pasek z "nowego" silnika nie ma skaz więc pewnie niedawno była wymiana jednego i drugiego


@Toxen: Chyba tego nowego silnika też chcesz się pozbyć... Przecież tam rozrząd kosztuje grosze, nawet na ori podzespołach. Nie dziaduj, tylko cały komplet zmień.
Dzięki wielkie za podpowiedzi! Na pewno skorzystam.

@Mateusz-Olssen: Na spokojnie znajdziesz za 1000-1200, za około 1500 nawet z osprzętem, gwarancją 14 dni. Wymieniam popołudniami w garażu na podwórku. Będziesz robił to samo?
@Mateusz-Olssen: Chyba aby opłaciło się naprawiać silnik po takiej awarii to nowy używany musiałby kosztować z 10tys. zł. Teraz zrobienie uszczelki pod głowicą z jakimś mniejszym przeglądem głowicy to spokojnie ponad 1000zł.