Wpis z mikrobloga

#szosa #rower #trenazer
Hej, mam pewien problem z pedałami assioma uno. Lewy pedał w trakcie obracania skrzeczy w jednej i tej samej pozycji, cyklicznie co obrót. Zwłaszcza wtedy gdy skręcam butem przeciwnie do wskazówek zegara do skrajnej pozycji - wtedy skrzeczy najbadziej. Myslalem ze to bb ale ta zależność od kąta obrotu bloka raczej to wyklucza.
  • 20
@borsuk123: a jesteś pewien ze to pedaly? u mnie skrzeczalo/stukalo w jednej pozycji w jezdzie na stojąco i okazalo sie że dwie śruby "kominowe" z czterech łączące tarcze do korby byly dokręcone za lekko.

Natomiast jesli jestes pewien ze to pedały, to ich serwis nie jest trudny. Sam korpus nie jest zbytnio sczelny, wiec polecam raz na 3-5k go zdjąć, wyczyścić z syfu i przesmarowac. 15 min roboty na sztukę. Dzięki
@Hipodups: wiesz ile się nakombinowałem z tym kluczem? i nie mogłem w ogóle znaleźć pod żadnymi hasłami które wpadły mi do głowy (wariacje ze słowem "komin".

Z imbusami to sobie daję radę. Nawet ostatnio odkryłem, klucz do misek: YC-155 - zmieniłem piny na mniejsze (zwykłe śruby na imbus + szlifierka + wiertarka) i mieści się nawet w najmniejsze dziurki na korbach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dzięki!