Wpis z mikrobloga

Koleś zarabia 6300 wydaje 1800zł na jedzenie to na pewno bait
koleś zarabia 13000 wydaje na jedzenie 500zł o true story ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie wiem jakie tagi ale co w tym dziwnego? U mnie lekko reka wychodzi na zakupy 1000zł miesiecznie glownie wlasnie na jedzenie. Jak ktoś nie lubi gotować o tak jest

#gownowpis
  • 44
@firyt: Mieszkam z żoną, lubimy jeść dobrze, jak kupujemy produkty to raczej te z wyższej półki. Na jedzenie nawet po obecnych podwyżkach nie wydajemy więcej niż 700 może 800 zł.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@firyt: ja wydaję ok 500zł na jedzenie, ale jem same śmieci, bo mi się nie chce gotować dla samej siebie. Poza tym co to za gotowanie, chcesz zjeść np. tosty, to musisz je jeść tydzień czasu 2 razy dziennie, żeby nie wywalać składników. O innych daniach nie wspomnę.
Taniej właśnie wychodzi jeść gotowce i śmieci, typu zupka chińska czy jakiś gotowy słoik.
@Andi0987: @Mentalist: @KopecyFan:

Proszę bardzo, chętnie opiszę wam posiłki z kilku ostatnich dni. Cały klucz polega na tym, żeby kupować tak by nie marnować jedzenia.

Chleb ciemny razowy (Lidl, biedronka, Aldi) 3 zł kosztuje.
300 g mielonej wołowiny kosztuje jakieś 13 zł w lokalnym mięsnym
Schab 1 kg jakieś 17 zł
Ziemniaki 1,5kg 3 zł.
Ze 3 pomidory, cebula, ogórek jogurt mały z 10 zł
Ser almette z 4
@rakiwo: i nie jesteście głodni? Też gotuję na kilka dni ale u mnie 59zł to wychodzi za same obiady na 2 max 3 dni. A gdzie śniadanie i kolacje. Schab za 17zł kg też nie brzmi jakoś super jakościowo. wołowina u mnie w lokalnym mięsnym (taka nadająca się na burgery to 60zł/kg minimum)

edit: chleb i inne pieczywa piekę sam z uwagi na specyficzną dietę jednego z nas.
@Andi0987:

Nie wiem kto cię uczył kalorii ale:

2 kanapki z jajecznicą z 2 jaj
300g. ziemniaków+ 250g. schab + sałatka z pomidorem cebulą i śmietaną
na kolacje ponownie jakieś kanapki tym razem z pomidorem i ogórkiem i serkiem.

To masz spokojnie 2000kcal. Do tego czasem na podwieczorek wpadnie jakieś jabłko czy jogurt i spokojnie dobijam tyle ile potrzebuje przy mojej siedzącej pracy.
@KopecyFan: Przecież ja podałem składniki ze śniadaniami i kolacjami. Spokojnie wychodzi z tego 2000kcal, czasem nawet więcej. Nie wiem gdzie ty mieszkasz ale ceny podałeś dość grube, u mnie dobry kark wołowy z którego wychodzą naprawdę smaczne kotlety wołowe kosztuje w granicach 40 zł za kg. Jak mam ochotę na burgera z jakiegoś antrykot czy dobrego steka to idę do burgerowni.
@rakiwo: to ja chyba robię coś nie tak. Przykładowy obiad i ceny z lidla bo akurat mam paragon w apce.

podam ceny za faktyczną ilość użytą do obiadu (porcje na 2 dni)
kurczak biesiadny piers 28zł
kalafior 8,99
bio pieczarki 5,99
fasolka żólta 4,75
ser żółty 5zł
masło 2zł

55zł za same obiady na dwa dni.
@KopecyFan: No to ja Ci podam przykładowy przepis na fajny obiad jaki można zrobić na dwa dni dla dwóch osób za 39 zł.

Kurczak bio 400g. - 21 zł
Pasata pomidorowa duża 4zł
cebula - 1zł
oliwki drylowane 2zł
makaron bucatini (700g chyba płaciłem 8 zł w Auchanie).
Ser mozzarella w kulce 3 zł.

39 zł za obiad na 2 dni dla 2 osób, składniki praktycznie same najlepsze. No chyba, że
@rakiwo: nic się nie będe czepiał, ale robiąc takie mikro porcje to mam jeszcze tańszy przepis.

makaron 6zł
pomidorki koktajlowe 0zł (mam w słoikach w piwnicy z działki)
parmezan 4 zł
oliwa 2 zł.
czosnek 0zł (zawsze jakiś lata po lodówce)

Mamy obiad na dwa dni za 12 zł.