Wpis z mikrobloga

Koleś zarabia 6300 wydaje 1800zł na jedzenie to na pewno bait
koleś zarabia 13000 wydaje na jedzenie 500zł o true story ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie wiem jakie tagi ale co w tym dziwnego? U mnie lekko reka wychodzi na zakupy 1000zł miesiecznie glownie wlasnie na jedzenie. Jak ktoś nie lubi gotować o tak jest

#gownowpis
  • 44
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KopecyFan: gdybym ja chciał ukrócić ten przepis to policzyłbym ci najtańszego kurczaka i makaron za 2 zł i bez sera mozzarella. Ale cały sęk polega na tym, że można kupować w rozsądnych cenach i nie bać się marnowania jedzenia. Już nie wspominając o tym, że mniej tłusto bo ty na 2 obiady zużywasz 1/3 kostki masła.

Po za tym nie uważam, że obiad złożony ze 100 g. mięsa i 200
  • Odpowiedz
@rakiwo: skąd wziąłes 1/3? XD przecież to 1/5 masła jest, a jest tłusto dla podbicia kalorii i indeksu iq bo różowa nie może węglowodanów zbytnio jeść (jesli już to w połączeniu z dużą ilością błonnika). Dobra nie będe dyskutował bo ty masz swoje stanowisko, ja mam swoje. Widocznie mam jeszcze sporo miejsca na optymalizacje finansowe na zakupach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@KopecyFan: no to już wiesz dlaczego dużo płacisz, bo nabierasz się na chwyty marketingowe. Jeśli coś ma w nazwie masło to znaczy, że ma minimum 82% tłuszczu w składzie, czyli jest wyrobem jakościowym. To czy weźmiesz z lurpaka za 10 zł czy z mlekovity za 7,50 zł nie ma w kwestii jakości większego znaczenia.
  • Odpowiedz
@rakiwo: mam odmienne zdanie na ten temat, ale jak już mowilem nie zamierzam się kłocić. błędnie zasugerowałem się twoimi słowami "lubimy jesć dobrze i produkty z wyższej półki" Faktycznie, ograniczając dietę i schodzą na tańsze odpowiedniki róznych produktów może w 1000 bym się zamknął.
  • Odpowiedz
@KopecyFan: wszedłem na Auchan i zobaczyłem skład

masło lurpak 10,50 - 82% tłuszczu + śmietanka
masło mlekovtia 7,40 - 82% tłuszczu + śmietanka
masło łaciate extra 8,40 83% tłuszczu + śmietanka.

To nie jest kwestia twojego zdania, tylko tego, że totalnie nie czytasz i nie wiesz co jesz i idiotycznie sugerujesz się, że skoro coś jest droższe to musi z założenia być lepsze.
  • Odpowiedz
@KopecyFan: Oliwa nie ma 100% oleju tylko oliwy z oliwek i tutaj podobnie jak w jajkach kwestia jej jakości jest mierzona kategoriami, jest najlepsza czyli oliwa z pierwszego tłoczenia, są też kategorie niższe jak np. oliwy z wytłoczyn. WIele oliw z wytłoczyn potrafi być droższych od tych z 1 tłoczenia, bo dodaje sobie włoską nazwę i fikuśną butelkę i potem tacy jak ty ją kupują sądząc, że musi być dobra
  • Odpowiedz
@rakiwo: czyli niepotrzebnie przepłacam za oliwę extra vergin skoro mogę mieć 0,7l w cenie 15zł? XD i nie jakosć oliwy ocenia się dużo bardziej złożenie. Typie twoje podniebienie jakby zaznało np. granfruttato to byś powiedział że gorzkie cierpkie i niedobre i jak można za to płacić 70zł za litr. Ja absolutnie nic nie mam do twoich niskich wymagań kulinarnych, ale nie oczekuj że wszyscy chcą żyć według tak niskich standardów.
  • Odpowiedz
@KopecyFan: Tak niepotrzebnie przepłacałeś bo mógłbyś mieć taką samą oliwę nawet za 15. (patrz zdjęcie) też jest extra virgin z pierwszego tłoczenia.

P--------z jak potłuczony, sam się wysprzęgliłeś, że kupujesz masło za 10 zł, które służy Ci do smażenia i niczym nie różni się od tego za 7zł, a potem p--------z coś o oliwie za 70 robiąc z siebie jakąś burżuazję, którą nie jesteś tylko zwykłym tępakiem.
Przypominam ci, że
rakiwo - @KopecyFan: Tak niepotrzebnie przepłacałeś bo mógłbyś mieć taką samą oliwę n...

źródło: comment_1671108113mMAMzxJkiHNEncFbBdMX3d.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@rakiwo: jak dla Ciebie te popluczyn po czyszczeniu prasy w fabryce są dla ciebie tym samym czym dobra jakościowo oliwa to nie mam pytań. Nie smażę na maśle bo do smażenia używa się masła klarowanego. Chociaż po co ja ci tłumaczę, ty z oszczędności to i na oleju silnikowym bys smarzyl bo taniej. Chcesz tak jeść ok. Ale nie wciskaj innym na siłę swojego światopoglądu. Tak evvo różni się w
  • Odpowiedz
@KopecyFan: jedź kiedyś za granicę i zobacz ile kosztuje to salami czy oliwa we Włoszech, za które tu płacisz 5 czy 10 razy więcej a potem coś p-----l, że płacisz za jakość, a nie transport i "markę".

Oczywiście są przypadki skrajne jakichś długo dojrzewających serów czy wędlin, czy nawet oliw czy masła.

Ale oliwa za 25 zł za 0,7 np.taka Monini niczym nie różni się od tej wklejonej przeze mnie na zdjęciu.
Podobnie jak masło za 10 zł typu Lurpak niczym nie różni się od wyrobu
  • Odpowiedz
@rakiwo: oliwa długo dojrzewająca xD a to dobre. Wyobraź sobie że akurat oliwę ściągam sobie z Włoch więc wiem ile kosztuje. Jem ja na surowo więc musi mi po prostu smakować. Jak ty nawet nie wiem że są różne rodzaje oliwy i dla ciebie evoo to ta najlepsza (nie ogarniasz ze są różne rodzaje które służą do konkretnych celów) kupuj dalej najtańsze jedzonko ale nie zmuszaj do tego innych. Źle
  • Odpowiedz
@KopecyFan: nie napisałem, że oliwa długo dojrzewa tylko, że "dobra" oliwa też potrafi dobrze kosztować, podobnie jak masło. Choć słowo dobra daje tutaj w cudzysłów, bo oznacza ona często po prostu inną oliwę. Ja np. najlepszą oliwę piłem w Chorwacji od typa, który ma swoje gaje oliwne i podał mi ją jeszcze ciepłą, praktycznie dopiero co wytłoczoną. Za butelkę litrową zapłaciłem 2 euro, czyli była tańsza niż jakakolwiek w Polsce.
  • Odpowiedz