Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Zarabiam średnio 13.000zł netto miesięcznie i mnie stać. I mnie stać. Chciałbym zacząć wydawać pieniądze, ale nie wiem na co. Wydaję na:
- jedzenie 500zł.
- rachunki (TV + internet + telefon) - 100zł
- hazard - +150zł miesięcznie na plus
- paliwo 200zł
- fryzjer 40zł
- OC za samochód + przegląd - 100zł średnio miesięcznie
- wakacje i inne podróże coś koło 300zł
- wynajem mieszkania - +1200zł

Czyli pensja praktycznie jest nienaruszona dzięki hazardowi i wynajmie mieszkania.

Kwoty orientacyjne, ale powinno się zgadzać. Czasem aż wstyd mi bo mam duże oszczędności i nie wiem na co je wydać. Ostatnio myślałem nawet o przejściu z benzyny na LPG. Nie chcę tak żyć, ale nie umiem wydawać. Patrzę na moje wydatki i wydają mi się one dużym wydatkiem. Będę oszczędzał, bo szkoda pieniędzy i czasy są niepewne. Na rozrywkę wydaję mało, bo mało co mnie kręci. Mieszkanie kupiłem sobie własne. Ale je wynajmuję, bo mieszkam w domu z rodzicami przez co nie wydaję nawet pensji. A rodzicom mówię, że zarabiam tyle ile zarabiałem 5 lat temu czyli 3000zł netto.

Proszę was o rady albo napiszcie na co zacząć wydawać, bo ja wymiękam... próbowałem szukać dziewczyny, ale dziewczyny natomiast nie lubią mądrych facetów, bo przy takim czują się najgorzej. A dziewczyny muszą być zawsze najlepsze przy swoim facecie, ona musi być numerem jeden. Najgorsze że przez tyle pieniędzy nie wiem co zacząć robić i przydałaby się psychoterapia, ale w miejscowości w której mieszkam wszyscy mnie znają. A dojeżdżać do innej bardzo mi się nie chce.
Jak sobie radzą ludzie zarabiający 9000, 10000zł?

PS. To akurat nie jest bajt ;)

#finanse #rozowepaski #niebieskiepaski #praca #pracbaza #zarobki #gorzkiezale #zalesie #oszczedzanie #oszczednosci

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6399cd2a8161f849f0372ec3
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 139
@AnonimoweMirkoWyznania: piszesz, że mało co Cie kręci, tymczasem widać że kręci Cie oszczędzanie i zarabianie. Zarabiam mniej, ale wydaje dużo więcej od Ciebie i za cholerę nie widzę gdzie mogę coś przyciąć - co przyciąć się dało to zrobiłem to na początku roku. Odpisz mi proszę jakim cudem wydajesz tylko 500zł na jedzenie? Moja jakakolwiek wizyta w biedronce czy lidlu to minimum 100zł.
@AnonimoweMirkoWyznania: widzę, że jeszcze jesteś na etapie dokładnego kontrolowania pieniędzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W życiu chodzi o to, by "gonić króliczka".
Do nauki języków: https://universeofmemory.pl
Generalnie, odpowiadając na pytanie - nie ma większego sensu zawracanie sobie głowy na co wydawać pieniądze. Po prostu sobie szczęśliwie żyj, nie zwracając na to większej uwagi. Uszczęśliwiaj po cichu innych - bezkosztowo/niskim kosztem, ale nie przyzwyczajaj, aby nie być wykorzystywanym
@AnonimoweMirkoWyznania: Kolego, planuj jakies wieksze wydatki z sensem. Nie chodzi o to zebys przepierdzielal co zarobisz, tylko wydawal na rzeczy konkretne. Kup nastepne mieszkanie i tez wynajmuj. Tu nie ma gornej granicy. Moj przelozony odziedziczy ponad 50 wynajetych mieszkan (bo drugie 50 dostanie siostra...).
Za pare lat mozesz dosc do wniosku ze nie chcesz pracowac i kilka takich splaconych mieszkan Ci to umozliwi.
Inny kolega pakuje kase w gielde w kilku
- rachunki (TV + internet + telefon) - 100zł

- hazard - +150zł miesięcznie na plus

- paliwo 200zł

- fryzjer 40zł

- OC za samochód + przegląd - 100zł średnio miesięcznie

- wakacje i inne podróże coś koło 300zł


@Pan_latarka: mama go/ją karmi a te 500 to fast foody
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@linijkana20cm: Ty masz lepiej, bo kawałek Twojej pensji wchodzi w pierwszy próg podatkowy różowej skoro masz UoP - w małżeństwie to się dzieli na dwa :D


@AnonimoweMirkoWyznania: sam też bym się załapał, KUP wysokie pracodawcy + IKZE.
Przyszło mi jeszcze do głowy pasywne inwestowanie. Poczytaj o ruchu FIRE na blogu Mateusza Samołyka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
CiepłyNarrator: @malfka: u mnie jakikolwiek cute nie działa :D jestem dla dziewczyn niewidoczny :D
@AnonimoweMirkoWyznania: no a co będę robił na bezrobociu? Przecież w ciągu dnia się zanudzę ekstremalnie :D na takim zdalnym nudzę się bardziej niż na stacjonarnym a na bezrobociu? :D to już całkiem :D lecz fakt - o wczesnej emeryturce również dobrze pomyśleć :)
@JasiuZeWsi: hahaha odżywiając się zdrowo? :D właśnie unikam chemicznego jedzenia które
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@linijkana20cm: jak to byś się załapał? :D przecież zarabiasz tyle co ja czyli przypuszczam miesięcznie około 20k brutto co daje ćwierć miliona rocznie :D a przecież powyżej 125000zł zarobków w ciągu roku wchodzi w drugi próg podatkowy :D więc jak 125.000zł upychasz z drugiego progu podatkowego w pierwszy? :D

Poczytam o tym, ale ja raczej będę inweścił w mieszkania :D

@AnonimoweMirkoWyznania: normalnie, doczytaj o podwyższonych kosztach uzyskania przychodu. 60 proc