Wpis z mikrobloga

Dzisiejsza przesyłka () Pół dolara z czasów kolonialnych Stanów Zjednoczonych wydany w stanie Maryland z roku 1770. Stan zachowania bardzo zużyty, z tyłu w trzech miejscach jest przyklejany taśmą, ale czego można się spodziewać po obiegowym papierze mający ponad 250 lat. Obecnie mój najstarszy banknot w kolekcji
#banknoty #numizmatyka #pieniadze #historia #chwalesie
Pobierz IbraKa - Dzisiejsza przesyłka (。◕‿‿◕。) Pół dolara z czasów kolonialnych Stanów Zjedno...
źródło: comment_167094746556rU3cFZZQNQfcBYk0lXZO.jpg
  • 34
@szybki_zuk: Różni są kolekcjonerzy ;) Jedni zbierają banknoty wyłącznie w stanach idealnych, a drudzy jakiekolwiek aby mieć. Akurat ja bardzo lubię banknoty w naturalnych stanach, tak jak wyżej napisałeś posiada się świadomość że ten przedmiot miał kiedyś jakąś historię. Czasem mówię że chętnie bym poznał wszystkie osoby po kolei, którzy płacili danym banknotem mający teraz 100, czy 200 lat
@filogzzz: Łącznie 3 tysiące banknotów. Niestety takich bardzo starych wydanych w XVIII i XIX wieku mam niewiele, kilka sztuk. Skupiam się głównie na banknotach z Polski, Niemiec i Rosji, ale lubię też egzotykę. Obecnie na co poluje to na pierwsze banknoty polskie z czasów Insurekcji Kościuszkowskiej. Posiadam tylko banknoty 4 złotowe, ale moim takim wielkim marzeniem są wyższe nominały od 5 do 100 złotych. Jak widać były one drukowane pionowo
Pobierz IbraKa - @filogzzz: Łącznie 3 tysiące banknotów. Niestety takich bardzo starych wydan...
źródło: comment_1671030014qJaKv5Xis9N9QYcf76Zbee.jpg