Wpis z mikrobloga

Tez tak macie, ze moze i byscie poszli do wojska i bronili ojczyzny w czasie wojny, ale macie na nia #!$%@? jajo, bo nic dobrego od niej nie dostaliscie? Tak jakbym musial bronic ojca ktory cale zycie mial mnie w dupie i tylko wyciagal ode mnie hajs nie dajac nic w zamian. Niby ojciec, ale jednak #!$%@? z nim. Chore? Owszem, ale mam do tego prawo.
#obowiazkowecwiczeniawojskowe
  • 22
@WaldemarBidula: wcale nie takie chore i rozumiem w pełni obecną postawę społeczną, bo tak podświadomie czuję, że tu nie chodzi o sam fakt szkolenia tylko o to, że po prostu człowiek czuje się oszukany i nie ma czego bronić. Kiedyś się nie miało wyjścia - trzeba było bronić swojej ziemi bo ciężko było z niej wyjechać a agresor był gorszy niż dotychczasowa władza (czy to pan na polu, czy po prostu
Teraz można się spakować, wyjechać z tego #!$%@?łka do innego kraju i powoli, w spokoju odbudowywać swoje życie. W takim kontekście faktycznie "to nie jest nasza wojna" jaka by nie była i nie warto poświęcać życia dla rządzących. Bo dziś walczy się o majątki Obajtka, Kaczyńskiego czy innego Tuska (w zależności kto akurat przy żłobie) a nie swojej ziemi / rodziny bo teraz do ziemi przywiązani nie jesteśmy.


@kefas_safek: mało tego,
@WaldemarBidula: U mnie jest trochę inaczej. Choć nie przepadam za rządowymi organizacjami, jestem za posiadaniem silnego wojska. Tylko jestem bardzo ambitną osobą i nie zniosę takiego marnowania potencjału jakim jest miesięczne ścielenie łóżka na rozkaz. Umiem robić dużo lepsze rzeczy, i gdyby wojsko wyglądało tak jak powinno wyglądać - poszedłbym nabrać doświadczenia. Może nie na ochotnika (bez przesady), ale przy poborze na szkolenia bym poszedł. Ale polskie wojsko nie wygląda tak
@WaldemarBidula: Ja nigdy bym się sam nie zgłosił na ochotnika, jakby zmuszali to pewnie też bym się migał chociaż fizycznie dałbym radę, coś tam strzelałem z niezłym skutkiem na zawodach jakiś, zdarzyło się pracować/żyć/działac w pełnym słońcu, śniegu, desczu po parę dni.

Ale dopuszczam myśl że gdyby dzień po dniu jakaś część twoje dzieciństwa, rodziny, znajomych, miasta wszystkiego co w jakiś sposób cię zdefiniowało to w pewnym momencie po prostu nie
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@WaldemarBidula: też jestem przeciwny obowiązkowemu poborowi, ale ojczyzna to coś więcej, niż aparat państwowy. To ci wszyscy ludzie, których w życiu poznawałes, nasza o historia. To wszystko, co nas odróżnia. Są rzeczy, które warto zachowywać i bronić, niekoniecznie z zbrojnie.
Tez tak macie, ze moze i byscie poszli do wojska i bronili ojczyzny w czasie wojny, ale macie na nia #!$%@? jajo, bo nic dobrego od niej nie dostaliscie?


@WaldemarBidula: Tak. Mam dokładnie te same odczucia. Nie kiwnąłbym nawet palcem w bucie gdyby trzeba było bronić ojczyzny w czasie wojny, bo w tej chwili to byłaby obrona przede wszystkim interesów kościoła i bandy kaczyńskiego. Broniłbym cywilizowanego państwa, które działa w interesie
O.....r - > Tez tak macie, ze moze i byscie poszli do wojska i bronili ojczyzny w cza...

źródło: comment_1670953758rO0422xN9mSdSIBS7rLZfx.jpg

Pobierz
@Ogau: ciesz się może, że nie urodziłeś się 3500 km na południe. Albo tyle samo kilometrów na wschód. Albo w Korei Północnej. Albo jeszcze innym z wielu miejsc na tej planecie, gdzie to, co my mamy to szczyt cywilizacji. Statystycznie miałeś większe szanse właśnie na totalnie do dupy miejscówkę, a jednak trafiłeś na środek Europy.
Tez tak macie, ze moze i byscie poszli do wojska i bronili ojczyzny w czasie wojny, ale macie na nia #!$%@? jajo, bo nic dobrego od niej nie dostaliscie? Tak jakbym musial bronic ojca ktory cale zycie mial mnie w dupie i tylko wyciagal ode mnie hajs nie dajac nic w zamian. Niby ojciec, ale jednak #!$%@? z nim. Chore? Owszem, ale mam do tego prawo.


@WaldemarBidula: Jak zginiesz i za
xGreatx - > Tez tak macie, ze moze i byscie poszli do wojska i bronili ojczyzny w cza...

źródło: comment_1670956740z2KBExJGOx0SXwVERSKBtj.jpg

Pobierz
@Jcdx: cieszę się, że urodziłem się w Europie. Nigdzie nie napisałem, że nie. Napisałem tylko co dał mi ten kraj ¯\_(ツ)_/¯