Wpis z mikrobloga

@SmakoszKotow: @Notes: niby tak ale pamiętajmy, że kobiety też mogą brać udział w działaniach wojennych (na Ukrainie tak jest). Jednak większość zamiast stać ramię w ramię z mężem, synem czy ojcem woli ucieczkę do Rumunii gdzie nagrywa tiktoki.

Nie wiem bo ciężko mi się stawić w takiej sytuacji ale raczej nie mógłbym spać wiedząc, że zostawiłem kogoś tak bliskiego w kraju z ryzykiem trwałego kalectwa/śmierci.
Jednak większość zamiast stać ramię w ramię z mężem, synem czy ojcem woli ucieczkę do Rumunii gdzie nagrywa tiktoki


@kochamschabowe: Ale większość kobiet zostaje z mężami i synami. Duża część kobiet nawet jak chce, to nie ma jak wyjechać. Niektóre są zamknięte w oblężonych miastach albo nie maja żadnych pieniędzy. Są kobiety, które pomagają żołnierzom. Mówisz jakby wszystkie kobiety były tiktokerkami i pustymi szonami. Wierz mi, że tak sam o jak
@localoca: Gdzie napisałem wszystkie? Moja partnerka jest Ukrainka (mieszka już od wielu lat w Polsce podobnie jak jej rodzina) więc uwierz mi coś wiem o tym jaka tam była sytuacja przed wojna i jaka jest teraz. Do sierpnia oficjalnie odprawiono z Ukrainy do polski ponad 5 mln osób - mówię jedynie o oficjalnych danych.

Napisałem również, że na Ukrainie sytuacja jest taka, że nawet kobiety biorą udział w działaniach wojskowych. Teraz
@8o9p0 Wiesz, to jest tak jak ktoś ładnie powiedział "Kiedy umierasz Ty sam nic o tym nie wiesz, cierpią osoby Tobie bliskie. Tak samo jest, gdy jesteś idiotą."
W wypadku wypowiedzi z obrazka myślę, że oba zdania mają zastosowanie :)