Wpis z mikrobloga

Hej,
Kupiłem robota sprzątającego Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 1C. Skusiłem się na Allegro z okazji black friday, cena była okazyjna 700 zł. Paka przyszła, robota naładowałem, sparowałem z telefonem i odpaliłem. I tu zaczęły się problemy. Wyczytałem, że pierwsze sprzątanie wykorzystywane jest do mapowania pomieszczenia. Problem jest taki, że robot nie jest w stanie tego zrobić. Pokój nie jest duży (20 m2), z mebli pośrodku to stół i ława, które trzeba ominąć. Ale robot zachowuje się jak upośledzony, jeździ bardzo dziwnie, co kilkanaście minut wywala komunikat, że się zablokował (po odbiciu się np. 3 razy od nóg stołu). Mapa nie przypomina realnego pomieszczenia, do tego wjeżdża w stację bazową. Stacja raczej umiejscowiona wg instrukcji.

Miałem poprzednio robota Ilife, który nie tworzył mapy, ale działał sto razy lepiej.

Czy coś robię nie tak? Czy ten sprzęt tak ma, a może odsyłać na reklamację?
Najchętniej zrobiłbym zwrot do allegro, ale sprzęt już używany, folie pozdejmowane itd.

#robotsprzatajacy #xiaomi #roborock
  • 7
@k__d próbowałem bez bazy, żeby po prostu jezdzil i sprzątał, ale typ staje i krzyczy "utknąłem" bez większego powodu i trzeba go odpalać z przycisku ponownie. Aczkolwiek spróbuję jeszce raz z bazą w innym miejscu...