Wpis z mikrobloga

Mircy grające macie swoje ulubione automaty perkusyjne dla gitarzysty? Oraz pytanie techniczne. Czy można grać gitarą elektryczną poprzez wzmacniacz do basu? Innymi słowy: Jeśli mam gitarę i bas, to są sprzęciki, do których można podłączać dwa na raz, czy raczej z reguły nie robi się tego w taki sposób?

#gitara #gitaraelektryczna #gitarabasowa
  • 5
@Kurkur: Można, ale z reguły nie będzie brzmiało dobrze bo faworyzuje inne częstotliwości. Z automatów perkusyjnych mam Alesis SR16, Electribe oraz Digitech Trio. Używam tez GarageBand na iPadOS.
@Kokos: Raczej myślę o takim podłogowym jak ten ostatni wymieniony przez ciebie. Miałeś styczność z NUX NDL-5 JTC DRUM LOOP PRO? Zdaje się, że można na niego wrzucać partie perkusyjne.
@Kurkur:

Innymi słowy: Jeśli mam gitarę i bas, to są sprzęciki, do których można podłączać dwa na raz,

Jeśli znajdziesz sprzęt z dwoma niezależnymi kanałami, to teoretycznie jest to możliwe, ale takie rozwiązania konstrukcyjne, by podłączyć kilka instrumentów jednocześnie, stosowano raczej w latach 60-ych i 70-ych. Ilość problemów technicznych, związanych z próbami takiego rozwiązania przy nowoczesnych wzmacniaczach sprawia, że jest to całkowicie pozbawione sensu.
Jeśli koniecznie Ci na czymś takim zależy,