Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
W Q1 2023 chce kupić mieszkanie, jednak ostatnio często słyszę żeby nie kupować w mniejszych miastach mieszkania, bo za kilka lat może się rynek pracy zmienić i wszyscy będą migrować do top5 miast w Polsce: Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Poznań, a mieszkanie w mniejszych miastach typu Bielsko-Biała, Tychy czy nawet Katowice ze względu na GOP będą tanieć.
Najbardziej podoba mi się Bielsko ze względu największą ilość znajomych oraz widoków (gór i jezior) natomiast sami zobaczcie ceny na rynku pierwotnym też dobijają do 10k:
https://www.otodom.pl/pl/oferta/stary-browar-apartamenty-mieszkanie-e-5-ID4hrMM + do tego komórka i remont i takie mieszkanie wychodzi +12k zł za m2 więc biorąc pod uwagę ceny to nawet w Warszawie jestem wstanie na wtórnym kupić takie mieszkanie, a za kilka lat mieszkanie w Wawie może być warte raz tyle, a w takim Bielsku może spaść w dół i już sam nie wiem co robić, wiadomo mieszkanie będzie dla mnie i będzie kredytowane, ale sam fakt możliwości straty mnie trochę denerwuje... Jak wy do tego podchodziliście, proszę o pomoc i odpowiedzi bez wyśmiewania

#bielsko #tychy #katowice #warszawa #slask #nieruchomosci #mieszkania #mieszkaniedeweloperskie

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6393b9802665a775f25d2ca1
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 13
@AnonimoweMirkoWyznania: Jak kupujesz dla siebie a nie inwestycyjnie średnio powinny Cię obchodzić takie rzeczy. Miasta satelickie większych aglomeracji czy te bardziej znaczące w konurbacji śląskiej raczej nie będą tracić w perspektywie czasowej o której piszesz. Tam gdzie jest praca (a imo na śląsku będzie to dobrze wyglądać) zawsze będą zjeżdzać ludzie. Górny Śląsk imo jest najbardziej niedoszacowanym miejscem w Polsce jeśli chodzi o nieruchomości, ceny macie ciągle śmiesznie niskie w porównaniu
Dusk_Forest77 - @AnonimoweMirkoWyznania: Jak kupujesz dla siebie a nie inwestycyjnie ...

źródło: comment_1670628325JbYOLiQqICGc7SBZLzPz2m.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: Jak kupujesz dla siebie a nie inwestycyjnie średnio powinny Cię obchodzić takie rzeczy. Miasta satelickie większych aglomeracji czy te bardziej znaczące w konurbacji śląskiej raczej nie będą tracić w perspektywie czasowej o której piszesz. Tam gdzie jest praca (a imo na śląsku będzie to dobrze wyglądać) zawsze będą zjeżdzać ludzie. Górny Śląsk imo jest najbardziej niedoszacowanym miejscem w Polsce jeśli chodzi o nieruchomości, ceny macie ciągle śmiesznie niskie w porównaniu
@AnonimoweMirkoWyznania: Moim zdaniem nie możesz aż tak patrzeć na innych ani antycypować przyszłość rynku nieruchomości - bo tego jak będzie nie wie nikt. Ja bym wręcz powiedział odwrotnie, że przy upowszechnieniu się pracy zdalnej i bardzo wysokich cenach mieszkań w największych miastach te mniejsze będą przeżywać renesans.

Oceń swoje zdolności majątkowe, swoją zdolność do udźwignięcia kredytu i leć z tematem. Pamiętaj tylko, że lepsze mniejsze mieszkanie a spłacane z czystym sumieniem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: Sam ostatnio kupiłem mieszkanie w jednym z wymienionych przez ciebie miast, świadomie "uciekając" z Krakowa, który uwazam, za kiepskie (czyt. niewygodne i niekorzystne finansowo) miejsce do życia. Wydaje mi się, że przy kupnie mieszkania dla siebie, na swoje potrzeby życiowe nie powinno się patrzeć na potencjalne zyski (umówmy się, zyski mniejsze lub większe, bo przy takiej inflacji nie ma szans, żeby ceny za 10 lat były niższe) przy potencjalnej sprzedaży