Wpis z mikrobloga

Polećcie jakąś książkę/serie fantasy.
Dotychczas przeczytałem:
- LOTR
- Wiedzmin
- Archimum burzowego swiatła, Ostanie imperium i inne serie Sandersona, wszystkie to sztos!
- Cykl demoniczny
- Diune
- Opowieści z meekhańskiego pogranicza
- Cykl inkwizytosrki
- Achaja
- Świat dysku, ale tylko kilka książek i dałem sobie spokój
- Trylogia czarnego maga
- Piesn lodu i ognia - tylko 1 tom

Wszystkie z powyższych były bardzo dobre albo wybitne. Znajde coś podobnego?

#ksiazki #fantastyka #fantasy
  • 19
@yatech01: Trylogię husycką od Sapkowskiego polecam, jeszcze fajnie mi się czytało Wojnę Makową (kontynuacja to Republlika Smoka i Płonący Bóg) Rebeki Fuang bodajże, sporo osób nie lubiło głównej bohaterki, bo niby nie da się jej lubić a ja tam wątów nie miałem.
@yatech01: Jeśli lubisz książki fantasy, to polecam Ci kilka tytułów, które mogą Ci się spodobać:

"Harry Potter" J.K. Rowling - to kultowa seria o młodym czarodzieju, który musi stawić czoła różnym wyzwaniom i przeciwnościom, aby zostać pełnoprawnym członkiem świata magii.
"Nieśmiertelni" Kameron Hurley - to opowieść o walce o władzę w postapokaliptycznym świecie, w którym magia i technologia mieszają się ze sobą, tworząc niebezpieczne i fascynujące konflikty.
"Kroniki rodu Mody" Susanna
Wojnę Makową (kontynuacja to Republlika Smoka i Płonący Bóg) Rebeki Fuang


@Kaczypawlak: przeczytałem, całkiem fajne

Hyperion Dan Simmons - wszystkie części


@TestingScrin: przeczytałem prawie cały pierwszy tom, zostało mi chyba 60 stron i zostawiłem tą książkę - tak sie dłużyła że coś strasznego. Ale pierwsze 400 stron to kozak, polecam.

Edit. Jednak przeczytałem cały Hyperion i to Upadek Hyperiona zostawiłem na 60 stron przed koncem

"Harry Potter" J.K. Rowling


@