Wpis z mikrobloga

@xBURN: Niestety prawda jest taka że jak nie masz chociaż minimum pojęcia o PC/Laptopach nie powinieneś sam niczego kupować bo skończy się to tak...

- Tate komputeł nie działa, wolno cyberpank nie działa zacina w cs mnie zabijajom i fortnajt
- Guwniarzu zasrany nowy kąputer dostałeś jak to zacina! Rok odkładałem pieniądze i jeszcze ci się nie podoba, harowałem jak wół i co? Przecież działa widze ekran świeci myszka działa, dawaj
@enron jeśli chcesz poszukać porad na temat kupna komputera to pisz tutaj, istnieje wielka szansa, że dostaniesz w miarę sensowną odpowiedź ;)
@xBURN: nie rozumiem jak to działa, że często przy elektronice starsi ludzie tracą jakikolwiek rozum.
Kupowaliby cokolwiek innego nawet nie w temacie którym się interesują to by sprawdzili, popytali znajomych.
A tu po prostu tak sobie kupują.

Tak samo jak np na kartce mają napisane "poniżej wpisz swoje imię i nazwisko" to je wpiszą. Ale taki sam komunikat na komputerze to już nagle nie wiedzą co zrobić, trzeba im go przeczytać
ja dobrze widze że to jest i7 3 generacji, jak już chyba jest 12?


@Adolf_HODLer: tak, to model sprzed równiutko dekady.

Nie każdy ma siłe, czas i jest na tyle obeznany w komputerach aby wiedzieć że janusz biznesu leci w #!$%@?.


@stayhydratedmydudes: Ja bym z ciekawości powrzucał te długie nazwy różnych części w gógla bym wiedział co kupuję.
@sirgorn: Przebitka jest ewidentnie duża, masz tutaj SSD500 gb ciul wie jakie firmy załóżmy 250 zł, ramy 200 zł, płyta + procek 250 - 300 zł chyba, że ma to z jakiś polesignowych to dużo mniej, obudowa free jak leasing. Jakiś monitor, nie znam się obstawiam 300 - 400 zł. Klawiatura, myszka, słuchawki szmelc zapewne całość około 150 - 200.zł.

Wychodziłoby około 1300 zł, ale pewnie mnie ( ͡° ͜
@xBURN: z takich ciekawostek, kilkanaście lat temu, moja pierwsza robota w januszeksie, który handlował elektroniką, podejście było nastepujące - młody, odpalasz sobie allegro, patrzysz co ma dużą liczbę sprzedanych egzemplarzy. Patrzysz po hurtowniach, liczysz te 5% marży i patrzysz czy taki sam zestaw możemy sprzedawać taniej. Jak tak, to wystawiasz.

Później ktoś zamawiał z hurtowni, ktoś składał, obudowy najtańsze jakie się dało znaleźć, płyty główne byleby chipset się zgadzał, ram ilość