Wpis z mikrobloga

  • 288
#wojsko #armia #obowiazkowecwiczeniawojskowe
Kilka lat temu byłem na 3 miesięcznej służbie przygotowawczej, to wam opowiem jak realnie wygląda życie na jednostce w dużym skrócie. Jeśli chcecie szczegóły to dajcie znać.
1) jesteście wyzywani na każdym kroku. Jeśli chociaż jeden chłop z waszej sali źle ułoży buty przed salą, macie wywalone prycze przez okno i musicie je sobie przynieść i ułożyć
2) jesteście zamknięci z 30 idiotami w salach, bardzo często z ludźmi, których w normalnym życiu nie chcielibyście poznać
3) od 6:00 do 22:00 usiąść możecie tylko na stołówce przy jedzeniu, siadać w ogóle nie można
4) są szkolenia, na których musisz mieć wszystko przy sobie w plecaku a wszystko, to mam na myśli zgrzewki wody, ładowarki, pościel itd. Biegacie z tym przez cały dzień. Jeśli coś zostawicie na sali to odzyskacie to dopiero po zakończeniu szkolenia
5) teorii uczysz się w nocy, będąc wymeczonym po całym dniu na poligonie albo musztrze. W dzień nie ma na to czasu a następnego dnia musisz zdawać, np. prawo użycia broni, gdzie musisz znać to słowo w słowo, razem z przecinkami
I możnaby tak tego wymieniać bez końca

Nigdy nie chciałbym tam wrócić.
  • 98
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Atalluss jeżeli tak jest na przygotowawczej to jednak zachęcam wszystkich do wotu. Szkolenia bardzo intensywne ale z poszanowaniem. Mało snu trochę nauki i bardzo dużo szkolenia. A po szkoleniu jak już się jest żołnierzem że stopniem wojskowym to w ogóle jest luzik. ;)
  • Odpowiedz
@Atalluss: A na kiblu usiasc nie mozna? Czy srasz na stojaco tez? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Poza tym druga czesc pkt 3 to miala byc o lezeniu chyba.. Polezec nie mozna, fakt. Ale siedziec na taborecie juz mozesz w ciagu dnia..
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 32
@elonthiel u mnie było tak że cała grupa dostawała karę za ciebie a wtedy koledzy zrobią ci kręcenie wora w kiblu jakiego w życiu nie miałeś.


@HaelSturm: no szwagier był na takim szkolonku wojskowym to chłopakowi jakiemuś robili pod górkę i się powiesił. Całą jednostkę wywrócili do góry nogami, wpadła prokuratura i już trepom obesranym wesoło nie było.
  • Odpowiedz
  • 6
@krzyzakp Nie nie, nie można było usiąść :) Jeśli ktoś Cię nakrył na siedzeniu, to brałeś rzeczy i tak sobie stałeś przez godzinę na baczność na placu apelowym.
Ale powtarzam po raz kolejny, mi się akurat tak trafiło i opisuję jak było u mnie. Wiem z relacji znajomych, że na innych jednostkach można było mieć labe i rzeczywiście po 16:00 czas wolny a jeszcze inni cały miesiąc spędzili na poligonie a
  • Odpowiedz
a co jak nie zdam? dostanę jedynkę? pytam z perspektywy osoby która miałaby tam siedzieć miesiąc nie z własnej woli, co miałoby mnie motywować do takiego #!$%@? poza znęcaniem się psychicznym?


@Loginconajmniej4znaki: Normalnie dostajesz oceny, jak w szkole. Jak pała to poprawka.

Nie nie, nie można było usiąść :) Jeśli ktoś Cię nakrył na siedzeniu, to brałeś rzeczy i tak sobie stałeś przez godzinę na baczność na placu apelowym.


@
  • Odpowiedz
  • 0
@TomdeX U mnie krzesło było tylko po to, żeby sobie nim prycze pościelić a do siadania to nigdy nie służyło

@taguje o czymś takim też słyszałem, chociaż nigdy się nie spotkałem.
Ciekawi mnie, czy mogą Ci jak nie zdasz przesunąć przysięgę na inną turę
  • Odpowiedz
A ciekawi mnie co się dzieje jak ktoś nie jest w stanie ćwiczyć? Ja nawet jednej pompki nie zrobię. A tu niektórzy piszą o karze stu pompek czy iluśset xD
  • Odpowiedz
to chyba zależy od jednostki bo wiedzieli że molestują (ściąganie majtek łapanie za mosznę/penisa) kopanie plucie bicie i nikt z tym nic nie robił

Raczej to wyglądało na ciche przyzwolenie na dręczenie i mobilizacja grupy do niszczenia psychiki u takiego kota.


@HaelSturm: Będzie zabawne do pierwszego samobójstwa lub zabójstwa, później będą kampanie w telewizji "jak do tego doszło"
  • Odpowiedz