Wpis z mikrobloga

  • 288
#wojsko #armia #obowiazkowecwiczeniawojskowe
Kilka lat temu byłem na 3 miesięcznej służbie przygotowawczej, to wam opowiem jak realnie wygląda życie na jednostce w dużym skrócie. Jeśli chcecie szczegóły to dajcie znać.
1) jesteście wyzywani na każdym kroku. Jeśli chociaż jeden chłop z waszej sali źle ułoży buty przed salą, macie wywalone prycze przez okno i musicie je sobie przynieść i ułożyć
2) jesteście zamknięci z 30 idiotami w salach, bardzo często z ludźmi, których w normalnym życiu nie chcielibyście poznać
3) od 6:00 do 22:00 usiąść możecie tylko na stołówce przy jedzeniu, siadać w ogóle nie można
4) są szkolenia, na których musisz mieć wszystko przy sobie w plecaku a wszystko, to mam na myśli zgrzewki wody, ładowarki, pościel itd. Biegacie z tym przez cały dzień. Jeśli coś zostawicie na sali to odzyskacie to dopiero po zakończeniu szkolenia
5) teorii uczysz się w nocy, będąc wymeczonym po całym dniu na poligonie albo musztrze. W dzień nie ma na to czasu a następnego dnia musisz zdawać, np. prawo użycia broni, gdzie musisz znać to słowo w słowo, razem z przecinkami
I możnaby tak tego wymieniać bez końca

Nigdy nie chciałbym tam wrócić.
  • 98
  • Odpowiedz
  • 6
@Seishin W mojej grupie były osoby, które nie miały wybory tak naprawdę. Ktoś ćpał i nie mógł znaleźć innej pracy, ktoś inny wrócił zza granicy i było mu ciężko w nowej Polsce, ktoś inny nie miał gdzie mieszkać itd. no i oczywiście byli ludzie zafascynowani wojskiem. Jeden mówił, że jest w wojsku bo nienawidzi uchodźców i musi dostać broń do ręki... XD
  • Odpowiedz
@Atalluss: wlasnie jak opisales cale dnie biegania a w nocy nauke i egzaminy bedac zombie to od razu mi sie skojarzylo - m.in. tak wyglada kurs przygotowawczy do JWK.

Co za zjeb.
  • Odpowiedz
@Atalluss: i jaki zwykły człowiek z ulicy z przeciętną kondycją wytrzyma to karne bieganie pół dnia z pełnym plecakiem? skoro się po godzinie z nim #!$%@?? karnie nabijają go na pal? ale bzdury xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@cutthroat: jak nie da rady to wtedy karę ponosi cały pluton czy jak tam się to #!$%@? zwie i winowajcąa już nie biega tylko odpoczywa i patrzy jak biegają koledzy za jego winy i potem to już koledzy z pokoju uczą siłą takiego jak ma się zachowywać żeby oni więcej przez niego nie biegali za kare. Taka patologia i budowanie władzy poprzez przemoc fizyczną i psychiczną.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@cutthroat: no właśnie więc już rozumiesz dlaczego sporo ludzi w xxi wieku przejrzało na oczy i w #!$%@? mają jakieś służby w wojsku pod butem trepa który tam cię gnębi w imię obrony ojczyzny która ma cię w dupie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Okex: masz nie myśleć i robić co każą, siłą najłatwiej tak kogoś wytresować, po co się wysilać przy szkoleniu, skoro chodzi tylko o to żebyś był posłuszny i biegł na rozkaz w stronę ludzi którzy za chwilę cię zastrzelą.
  • Odpowiedz