Wpis z mikrobloga

@wolskiowojnie i inni podobni śmieszkujący z cudzej niechęci do tych ćwiczeń jesteście niemożebnie głupi.

Nie mam nic przeciwko, żeby pójść na front w obronie ojczyzny, gdy ktoś nas zaatakuje (i nawet jestem w stanie zrozumieć tych co tej ojczyzny bronić nie chcą, kiedy owa ojczyzna całe życie kopie ich w dupę, a na koniec wysyła do okopów), ale jak sam Wolski powtarza, jak to na wojnie główne straty zadaje artyleria, jak mało ludzi ginie od ognia z karabinów, jak słabo są wyszkoleni ruscy zmobilizowani, więc ja się pytam: jaki jest cel tych ćwiczeń? Przegonić w miesiąc kilkanaście tysięcy chłopa po poligonie? Z nikogo to żołnierza nie zrobi. Z karabinu pewnie pozwolą wystrzelić pięć naboi na strzelincy.

Natomiast takie ćwiczenia wielu mogą wywrócić życie do góry nogami. Tak jak już ludzie wspominali: kredyty, dzieci, klienci, czy nawet wyższe niż żołd wynagrodzenie. "HEHE książątka sprzed kąkutera". Jebnij się wolski w ten pusty sagan. Ci ludzie płacą wyższe niż przeciętne podatki, żeby wojsko mogło sobie właśnie potem kupić te abramsy, kraby, K2, K9, F-35.. (do tego dochodzi fakt, że przez okres ćwiczeń ci ludzie tych podatków nie będą płacić)

Gdy wybuchnie wojna, ogłoszą stan wojenny, zawieszą spłaty kredytów, a nasze życie, majątek i gospodarka będą realnie zagrożone to będzie to jakaś motywacja do pójścia w kamasze. Teraz jest to całkowicie bez sensu. W MONie sobie wpiszą, że mają x tys. więcej ludzi, którzy widzieli karabin z bliska i taka będzie nasza fikcja obronności.

Jak to powinno według mnie powinno wyglądać? Ćwiczenia i wojsko tylko dla chętnych. Nie ma chętnych? Niech MON zwiększy żołd.

Na koniec:
wojna w Ukrainie wygląda jak wygląda bo walczą dwa biedne kraje, więc się #!$%@?ą w okopach jak podczas wielkiej wojny. Jesteśmy w NATO. Sojuszu w którym jest sześć z dziesięciu największych gospodarek świata. Mamy satelity, samoloty stealth, czołgi trzy generacje lepsze od ruskich, precyzyjną amunicję i przewagę liczebną. W razie konfliktu to będzie blitzkrieg ze strony NATO.

Jaki jest cel wciągania cywili w tryby wojny w czasie pokoju?


#wojna #protest #obowiazkowecwiczeniawojskowe
Pobierz
źródło: comment_1670489543ESv0SmcPWj5Q6bCr9aU39T.jpg
  • 7
@zgredinho: Te ćwiczenia są po to, żeby w 2024 PISiory obwieściły, że Wojsko Polskie wzbogaciło się o 80tyś żołnierzy ¯\_(ツ)_/¯ I tylko po to. Tak jak wspomniałeś okres 30 dni nikogo z żołnierza nie zrobi, zwłaszcza gdy zrujnuja jego prywatne plany.
BTW mam nadzieję, że w 2024 PISiory nie będą już rządzić