Wpis z mikrobloga

#linux #debian

Postawiłem sobie na vpsie Debiana11. Mam kod cpp który muszę skompilować gcc w wersji nie wyżej niż 4.3.6. Oczywiście w repo nie ma tak starych gcc więc apt install odpada a kompilacja staruchów to droga przez mękę a przynajmniej 4.3.6 robi mega pod górkę i raczej go nie skompiluje... . Wolałbym też nie robić chroota z jakimś starszym Debianem na jednej maszynie. Macie jakieś inne pomysły? Może dodać repo że starszych wydań Debiana?
  • 15
  • 0
@sha128 no właśnie wolałbym uniknąć downgradu. Bo już wszystko pokonfogurowalem a tu ciul. Nie spodziewałem się takich problemów ze starym kompilatorem. Takze jak nie znajdę pomysłu to cofnę się do starszego Debiana.
  • 0
@sys_info pobrałem 4.3.6 i nie ma bata żeby go skompilować. Nawet z dodatkowymi flagami cały stack przejrzałem do tej wersji xd i dupa. Wiec albo będę próbował z innymi wersjami albo właśnie nie wiem czy są inne opcje?
@Oo-oO no wlasnie, obawiam sie ze moze i nawet uruchomie starego gcc na debianie 11 a pozniej zaczna sie jaja z libkami zeby skompilowac pod nim ten moj 6 letni kod, wiec jestem coraz blizej zeby zdowngradowac sie do debiana 8 lub 7, bo chyba pod ta wersja szło zgrabnie i stare gcc sie kompilowały bez problemu razem z kodem.

@pcaparrosa nie zadnych kontenerow, dockerow i chrootow, pozniej sa z tym same
skompilowane xD

Od dupy strony podszedłem i zmieniłem źródła swojego kodu dostosowując go do gcc10. Kod monstrualny, więc nie wierzyłem że się uda ale się okazało że wystarczyło dwie małe poprawki w zmiennych wrzucić i poszło.

Także lessons learned - czasem warto spróbować od tyłu ;)