Wpis z mikrobloga

Bardzo rzadkiego hot-hatcha udało mi się trafić w ubiegłym roku. Był to jeden z 35 przeznaczonych na polski rynek nowych Mini John Cooper Works GP. Jak zwykle bywa z edycjami limitowanymi, trzeba było za niego słono zapłacić (203 161 zł w 2020), ale wartości tracić raczej nie będzie. Liczba całkowita to 3000 egzemplarzy, a numer samochodu widać na przedniej osłonie nadkola.

Występuje tu silnik z BMW M135i R4 2.0 306KM, automatyczna ośmiobiegowa skrzynia i napęd tylko na przód. Z zewnątrz auto wyróżnia mocarne tylne skrzydło, osłony nadkoli i sportowe felgi. W środku nie ma tylnej kanapy, wszerz ciągnie się rozpórka, a pasy bezpieczeństwa są w kolorze czerwonym, jak w Fiacie Cinquecento Sporting.

Czy mamy tutaj Mireczków, którzy jeździli bardzo mocnymi autami z napędem na przód i potwierdzają tezę, że nie dają one takiej radości z jazdy jak tylnonapędowe lub 4x4?

#rzetelnafura
#carspotting #carboners #samochody #motoryzacja #mini
DerMirker - Bardzo rzadkiego hot-hatcha udało mi się trafić w ubiegłym roku. Był to j...

źródło: comment_1670416358pPxPPS6afJfTg8Ifr0qzdd.jpg

Pobierz
  • 55
@DerMirker: Sprzedałem niedawno swój kompakt który miał około 230 KM i napęd przedni. Do miasta słaba opcja, trochę mokry asfalt i można zapomnieć o dynamicznym ruszeniu bo gubiło trakcję. A jak było już naprawdę ślisko, to przy trzecim biegu potrafił zgubić trakcje przy wciśnięciu gazu w podłogę. Teraz rozważałem Cuprę, ale będzie jeszcze gorzej w sumie. Właśnie koło 300 KM i napęd przód to bez sensu opcja, w szczególności do miasta.
@DerMirker: Nie mam pojęcia. Ale to zapewne musiałoby być sucho. A w naszym klimacie połowa roku albo więcej, to śliska droga, więc elektronika i tak nie pomoże. Jak nie śnieg, to deszcz. Jak nie deszcz, to akurat jeżdżą i myją ulicę i też będzie ślisko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czy mamy tutaj Mireczków, którzy jeździli bardzo mocnymi autami z napędem na przód i potwierdzają tezę, że nie dają one takiej radości z jazdy jak tylnonapędowe lub 4x4?


@DerMirker: zależy czy mówimy o radości z #!$%@? spod świateł i gonienie po prostej, czy o jeździe torowej ¯\_(ツ)_/¯
domyślam się, że jak tu jest rozpórka i brak tylnej kanapy, to raczej auto weekendowo-torowe, a przedni napęd może dać dużo frajdy przy takiej
@DerMirker: 200tys kosztowal przy kupnie, a tu dwa lata jezdzony i pchasz za 220 ;]

niedawno patrzylem na podobnego hothatcha i cos mi w wyliczeniach sprzedawcy nie pasowalo
auto prawie dwu letnie,w leasingu oplata wstepna 30tys i w ratach 30tys splacone, do splacenia jeszcze 120tys
a koles chce ...50tys odstepnego za przejeciegie leasingu

pytam jak to wyliczyl - tutaj jakies przypowiesci o wartosci pieniadza w czasie + bardzo dbal....

mysle- niezly