Wpis z mikrobloga

@Mobul: pewnie jakiś miks czynników:
- niereprezentatywne badanie, tj. niereprezentatywna grupa - np. badanie przeprowadzono w kilku dużych firmach
- nieprawidłowe badanie, tj. pytania typu "czy gdybyś dostał ofertę pracy lepszą niż obecna to byś ją przyjął?"
- nieprawidłowe wnioski wyciągnięte na podstawie prawidłowych badań. Np. pytano ludzi, czy rozważali w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy zmianę pracy i zostało to zinterpretowane jako "chce odejść z pracy"

Natomiast uważam, że sporo osób
Natomiast uważam, że sporo osób (nie tylko w IT) chciałoby zmienić pracę.


@angor86: Mnie to wcale nie dziwi. Pracodawcy niechętnie dają podwyżki. Paradoksalnie wolą przez rok szukać nowych pracowników za większą stawkę, niż próbować zatrzymać obecnych pracowników. Nie ma w tym logiki, a wiem jakie nastroje są u mnie w firmie. Wiadomo powszechnie, że im większa firma, tym ważniejszy jest excel w podejmowaniu decyzji.

pewnie jakiś miks czynników


Dorzuciłbym tu jeszcze
@angor86: pewnie było tak, jak mówisz. Sporo osób w IT migruje z firmy do firmy i to nie dlatego, że im źle, tylko dlatego, że gdzieś indziej dostali jeszcze lepsze warunki. Plus część z tych niezadowolonych, to moga być Ci, którzy nasłuchali się, jak to w IT nie zarabia się kokosów, a potem życie zweryfikowało, że na entry lvl to nie dość, że mało ogłoszeń, to jeszcze kasa #!$%@? :)
@Paczek_w_masle: ja wiem, bo sam siedzę w IT, aczkolwiek nie jako programista, więc mam trochę inna perspektywę.
A co do pierwszej części wypowiedzi, to jak najbardziej się zgadzam. Aczkolwiek pomimo tych wszystkich czynników te 75% wydało mi sie jakoś dziwnie wysokie i dlatego napisałem komentarz.
ja to bardziej jestem ciekaw skąd te statystyki, bo aż ciężko uwierzyć, że aż 75% osób narzeka. A tak się na siłę pchają do tego IT.


@Mobul: To jest takie 75% jak te 50% społeczeństwa, które chce się przebranżowić. Będą narzekać na obecną sytuację, ale jak przyjdzie co do czego to nie chce im się na rozmowę przygotowywać, boją się zmiany, itp.