Wpis z mikrobloga

Niesamowite jak #programista15k i inni ludzie mieszkający na co dzień w Internetach są PRZERAŻENI wezwaniem do wojska na ćwiczenia. XD Te płacze że nie będzie z #sebix w 20 w jednej sali na piętrowych łóżkach siedział, że on nigdy nie biegał. Gdzie Ci wszyscy co takimi byli entuzjastami #wojna
#obowiazkowecwiczeniawojskowe #wojsko #wojskopolskie #sluzbawojskowa #polska #afera
k.....e - Niesamowite jak #programista15k i inni ludzie mieszkający na co dzień w Int...

źródło: comment_1670399998pjTJQr6YG5sLik4FzJ6sr0.jpg

Pobierz
  • 142
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mam beke tak samo z "płogłamistów 15k" bo nawet nie wiedzą że im przysługuje zwrot za utracone dochody - wystarczy wykazać kwitkiem przychód z jakiegoś okresu wstecz od daty powołania na ćwiczenia (bodajże 3 miesiące) i wojsko wypłaca kasę.

No ale lepiej siać panikę zamiast się po prostu dowiedzieć co i jak xD


@BzykN7: no to fajnie że masz bekę i zarzucasz innym brak wiedzy, kiedy sam nie sprawdziłeś

Kwota dziennego świadczenia pieniężnego nie może być wyższa od 1/21 dwuipółkrotnego przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw obowiązującego w okresie poprzedzającym termin powołania do odbycia ćwiczeń wojskowych, którego wysokość ogłasza Prezes Głównego
  • Odpowiedz
@killzone: ja się nie martwię wezwaniami, to wojsko może z koniem rozmawiać o moim przypadku. Nie mieszkam w PL od kilku lat i nie wiedzieliby nawet gdzie wezwanie wysłać( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@killzone: Ale wiesz że nie chodzi o to że ludzie są przerażeni wojskiem i bieganiem, czy tam strzelaniem, tylko o tym że Państwo może Cię zawinąc na max 90 dni i mocno komplikuje Ci to życie, bo w zamian nie masz ochrony przed zwolnieniem i nie masz rekompensaty pieniężnej a od 1 do 3 pensji nie leży na ulicy. Jeśli rząd chce mieć wojsko to niech się zachowuje na poważnie,
  • Odpowiedz
@killzone: Wydaje mi się, że 300k armi można zbudować dobrą zachętą finansową i odpowiednią reklamą w tv pis (z czym zresztą są dobrzy). Akurat przepisy typu możemy wzywać cię co rok na 3 miesiące ćwiczeń jest chorym pomysłem, zarówno pod kątem stabilnej pracy jak i rodzinnym.
  • Odpowiedz
wojsko wypłaca kasę.

No ale lepiej siać panikę zamiast się po prostu dowiedzieć co i jak xD


@BzykN7: ja mam bekę z takich jak ty, którzy nie przechodzili takich szkoleń wcześniej i nie wiedzą, że gówno dostaniesz a nie rekompensatę...
  • Odpowiedz
@WhiskyRomeo: @sonoitaliano: 15k mieści się w limicie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Świadczenie rekompensujące stanowią odpowiednio:


1. kwota miesięcznego wynagrodzenia otrzymanego przez żołnierza ze stosunku pracy lub stosunku służbowego podzielona przez 21 i następnie pomnożona przez liczbę dni odbytych ćwiczeń wojskowych;
2. kwota dochodu uzyskanego przez żołnierza z prowadzonej działalności gospodarczej za ostatni rok podatkowy poprzedzający okres odbytych ćwiczeń wojskowych, podzielona przez 252 i
  • Odpowiedz
Jeśli rząd chce mieć wojsko to niech się zachowuje na poważnie, a nie próbuje nas ruchać.


@bruce @ZlotySiekacz: LoL to musieliby zacząć płacić za służbę jak w innych krajach NATO. Wojsko już dawno przestało być atrakcyjną alternatywą dla rynku pracy w cywilu.
  • Odpowiedz
@Hellgard: Możesz podać gdzie to pisze? Wszędzie mam informacje, ze max 90 dni dotyczy jednego roku. Jeżeli byłoby to do 90 dni jednorazowo to spoko.
  • Odpowiedz
LoL to musieliby zacząć płacić za służbę jak w innych krajach NATO. Wojsko już dawno przestało być atrakcyjną alternatywą dla rynku pracy w cywilu.


@killzone Ale czego nie kumasz? Masz pracę i zarobki na jakimś poziomie, dzięki swojemu poświęconemu czasowi i samozaparciu i oczekujesz że jak Państwo Cię zawija na ćwiczenia to nie stracisz tego w 30-90 dni. Co innego zawodowa służba w wojsku, a co innego rezerwa wyciągana na ćwiczenia.
  • Odpowiedz
@bruce 90 dni w roku ale w praktyce nikogo tak nie wołają co roku na 90 dni. Zdąży się klęska żywiołowa typu powódź to wezwą kilka set osób z danego regionu na powiedzmy 30 dni do pomocy mieszkańca i to jest jedyny powód żeby cię wzięli na tak długo po przeszkoleniu
  • Odpowiedz
Ale czego nie kumasz? Masz pracę i zarobki na jakimś poziomie, dzięki swojemu poświęconemu czasowi i samozaparciu i oczekujesz że jak Państwo Cię zawija na ćwiczenia to nie stracisz tego w 30-90 dni.


@ZlotySiekacz: To zrozumiałe.

Co innego służba w wojsku, a co innego rezerwa.


Ale ty też zrozum władzę. Przecież te 300k to nierealna liczba nawet z 50k WOT. Zobaczysz, przed wyborami będą się chwalić ze jest 300k. To
  • Odpowiedz
@Hellgard: W praktyce to też zakładam, że nie będą brać co roku, bardziej mi chodzi o to że w przepisach jest że mogą co roku i to jest chore.
  • Odpowiedz