Wpis z mikrobloga

Niesamowite jak #programista15k i inni ludzie mieszkający na co dzień w Internetach są PRZERAŻENI wezwaniem do wojska na ćwiczenia. XD Te płacze że nie będzie z #sebix w 20 w jednej sali na piętrowych łóżkach siedział, że on nigdy nie biegał. Gdzie Ci wszyscy co takimi byli entuzjastami #wojna
#obowiazkowecwiczeniawojskowe #wojsko #wojskopolskie #sluzbawojskowa #polska #afera
źródło: comment_1670399998pjTJQr6YG5sLik4FzJ6sr0.jpg
  • 142
ale ja nie mam ochoty składać przysięgi i być do dyspozycji woja kilkadziesiąt dni w roku


@Marmite: @Marmite: Ja tez nie mam ochoty na różne rzeczy i przedsięwzięcia. ¯\_(ツ)_/¯ Rada dla ciebie: nie chcesz to nie idź. Każdy ma wybór, ja ze szczepionkami na #covid19
@killzone: "Informatyk" (devops) i WOTowiec w jednym here - mam beke tak samo z "płogłamistów 15k" bo nawet nie wiedzą że im przysługuje zwrot za utracone dochody - wystarczy wykazać kwitkiem przychód z jakiegoś okresu wstecz od daty powołania na ćwiczenia (bodajże 3 miesiące) i wojsko wypłaca kasę.
No ale lepiej siać panikę zamiast się po prostu dowiedzieć co i jak xD
No ale lepiej siać panikę zamiast się po prostu dowiedzieć co i jak


@BzykN7: Oczywiście. Lepiej uciekać przed nieznanym niż stawić czoło , albo tak jak piszesz zwyczajnie się dowiedzieć co i jak.
Nie wiem czy wiesz ale nie chodzi o jedne ćwiczenia, tylko do 3 miesięcy ćwiczeń i teoretycznie jakby ktoś się uparł to co rok w rok. W dodatku potem jest chyba obowiązkowa przysięga służenia? Aż tak się nie wczytywałem, ale wstępnie wygląda to na #!$%@? przepis.


@bruce: A jak Ty chcesz inaczej te 300k armi zbudować? Wojsko już dawno przestało być atrakcyjną alternatywą dla rynku pracy w cywilu. Nie mogą już
@killzone: Mi się tylko śmiać chce, bo rosyjska propaganda do spółki z #!$%@? wmawiali nam że to przez lewactwo i zlewaczenie mężczyzn, europy i polski nie będzie miał kto bronić.

Gdy przyszło co do czego, to prawicowa internetowa młodzież, co się tak z tych lewaków śmiała, obsrała zbroję aż furczy.

Wychodzi na to że ruska propaganda miała racje - mężczyźni w europie to miękkie faje które nie będą chcieli bronić swojego
źródło: comment_1670401769GRL51X6K9c45kUo5L8L8bk.gif
żeby lecieć do Azji pod koniec grudnia na miesiąc- przygotowywałem się pół roku, żeby wszystko było dograne. Wypracowana odpowiednia ilość godzin urlopowych, zapas gotówki 20k, spotkania poprzekładane, ogarnięta logistyka itp. A ludzie dostają wezwania z dnia na dzień prawie xD


@inkill: Odpowiem CI tak jak CI szef kompani odpowie: melduj koniowi. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°)
mam beke tak samo z "płogłamistów 15k" bo nawet nie wiedzą że im przysługuje zwrot za utracone dochody - wystarczy wykazać kwitkiem przychód z jakiegoś okresu wstecz od daty powołania na ćwiczenia (bodajże 3 miesiące) i wojsko wypłaca kasę.

No ale lepiej siać panikę zamiast się po prostu dowiedzieć co i jak xD


@BzykN7: no to fajnie że masz bekę i zarzucasz innym brak wiedzy, kiedy sam nie sprawdziłeś

Kwota dziennego
@killzone: Ale wiesz że nie chodzi o to że ludzie są przerażeni wojskiem i bieganiem, czy tam strzelaniem, tylko o tym że Państwo może Cię zawinąc na max 90 dni i mocno komplikuje Ci to życie, bo w zamian nie masz ochrony przed zwolnieniem i nie masz rekompensaty pieniężnej a od 1 do 3 pensji nie leży na ulicy. Jeśli rząd chce mieć wojsko to niech się zachowuje na poważnie, a
@WhiskyRomeo: @sonoitaliano: 15k mieści się w limicie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Świadczenie rekompensujące stanowią odpowiednio:


1. kwota miesięcznego wynagrodzenia otrzymanego przez żołnierza ze stosunku pracy lub stosunku służbowego podzielona przez 21 i następnie pomnożona przez liczbę dni odbytych ćwiczeń wojskowych;
2. kwota dochodu uzyskanego przez żołnierza z prowadzonej działalności gospodarczej za ostatni rok podatkowy poprzedzający okres odbytych ćwiczeń wojskowych, podzielona przez 252 i następnie pomnożona przez
Jeśli rząd chce mieć wojsko to niech się zachowuje na poważnie, a nie próbuje nas ruchać.


@bruce @ZlotySiekacz: LoL to musieliby zacząć płacić za służbę jak w innych krajach NATO. Wojsko już dawno przestało być atrakcyjną alternatywą dla rynku pracy w cywilu.
LoL to musieliby zacząć płacić za służbę jak w innych krajach NATO. Wojsko już dawno przestało być atrakcyjną alternatywą dla rynku pracy w cywilu.


@killzone Ale czego nie kumasz? Masz pracę i zarobki na jakimś poziomie, dzięki swojemu poświęconemu czasowi i samozaparciu i oczekujesz że jak Państwo Cię zawija na ćwiczenia to nie stracisz tego w 30-90 dni. Co innego zawodowa służba w wojsku, a co innego rezerwa wyciągana na ćwiczenia.
@bruce 90 dni w roku ale w praktyce nikogo tak nie wołają co roku na 90 dni. Zdąży się klęska żywiołowa typu powódź to wezwą kilka set osób z danego regionu na powiedzmy 30 dni do pomocy mieszkańca i to jest jedyny powód żeby cię wzięli na tak długo po przeszkoleniu
Ale czego nie kumasz? Masz pracę i zarobki na jakimś poziomie, dzięki swojemu poświęconemu czasowi i samozaparciu i oczekujesz że jak Państwo Cię zawija na ćwiczenia to nie stracisz tego w 30-90 dni.


@ZlotySiekacz: To zrozumiałe.

Co innego służba w wojsku, a co innego rezerwa.


Ale ty też zrozum władzę. Przecież te 300k to nierealna liczba nawet z 50k WOT. Zobaczysz, przed wyborami będą się chwalić ze jest 300k. To że
@bruce bo furtka na wypadki losowe musi być, nie myl przepisów z praktyka, nie ma miejsca na to by każdego wzywać co roku na 90 dni. Teraz biorą aż na 33 dni by zrobić podstawowe szkolenie i tyle.
@Hellgard: Tu się nie zgadzam, jeżeli miałaby być taka furtka to też powinna być uwzględniona w przepisach w jakich przypadkach można itp. To właśnie te wszelkie niedopowiedzenia przepisów są problemem. Dla przykładu podpadniesz komuś kto ma kontakty w wojsku i zakładam, że byłby w stanie załatwić ci takie "ćwiczenia" co roku, i to normalnie na legalu.
@bruce oczywiście jak będziesz robił problemy to w końcu ktoś cię zapamięta, ale jak przez 30 dni wtopisz się tłum to nikt nie będzie wiedział jak masz na imię. Przepisy zmieniają się non stop więc nie wymagaj od władzy z byt wiele. Licz na zwykłą logikę że jak nie masz szczególnych dla wojska umiejętności to nie będą cię wzywać
niektórzy od kilku dni wyobrażają sobie to przerażenie i to ich właśnie raduje


@aegispolis: ohhhhh come on... XD Mnie po prostu śmieszy to jak bardzo realne jest zdanie: "kozak w necie, pi*da w świcie". Jakbym widział młodego psa albo kota co ucieka przed reklamówką. Śmieje się, bo wiem że nic złego się nie dzieje a jest panika jak w kurniku z lisem w środku. Wyjmij go z doopy i zobacz o
Wyjmij go z doopy i zobacz o ile jest lżej.


@killzone: No właśnie polecam. Bo myślę, że dobrze rozróżniasz strach od niechęci, czy protestu przeciwko zniewalaniu obywatela przez państwo. Tylko celowo to przekręcasz, aby sobie w głowie wymyślić sytuację, w której możesz pocieszyć się tym czyimś przerażeniem, zwyrolu.

No to, albo po prostu bardzo mało rozumny jesteś i faktycznie odebrałeś to, jako przerażenie. No to pozostaje się uśmiechnąć z politowaniem (