Wpis z mikrobloga

Chciałbym dodać swoje 5 groszy do dyskusji o AI, która generuje kod i programy.

Widzę że większość osób tutaj to nie #programista15k tylko #klepaczkodu15k albo inny wyrobnik. Nie macie nic wspólnego z computer science ani programowaniem a jedyne co przeczytaliście aby zostać koderami to tutki z W3 i StackOverflow.

Dawno temu ukazała się publikacja "Man-Computer Symbiosis" która zamyka wszystkie tego typu dyskusje https://en.m.wikipedia.org/wiki/Man-Computer_Symbiosis

WYSIWYG miał zabrać pracę FrontEndom, Excell ksiegowym dziś AI zabiera pracę programistom. AI zmieni trochę sposób w jaki programiści pracują i spowoduje wzrost ich możliwości i moim zdaniem kolejny boom a potem bańkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Taki obraz wasz, słynni wykopowi programiści to mem i amatorzy klepiący CRUDy.

#programowanie
  • 20
Taki obraz wasz, słynni wykopowi programiści to mem i amatorzy klepiący CRUDy.


@mrcino: z pretensjami to prędzej do menedżmentu, ileż to razy chciałem trochę czasu na profilowanie, optymalizację czy update architektury - zawsze odpowiedź jest taka sama, nie i #!$%@?, trzeba lecieć z ficzerami bo myśmy już klientowi obiecali dedlajn pomimo że nikt techniczny nawet nie zdążył rzucić okiem na wymagania. Na wydajność to może zerkniemy jak będzie masowy feedback od
@mrcino: A ja im zazdroszczę - najwyraźniej mają taką robotę, że robią ciągle na greenfieldzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeszcze wiele wody w Wiśle upłynie nim jakiekolwiek AI będzie w stanie wesprzeć utrzymaniówkę i w sumie nie wiem o co takie zesranie na wykopie.
gdzie 99.9% to JSowi klepacze, którzy uważają że studia są bez sensu


@groman43: a ty znowu z tym swoim urojonym 99,9%

Widzę że większość osób tutaj to nie #programista15k tylko #klepaczkodu15k albo inny wyrobnik. Nie macie nic wspólnego z computer science ani programowaniem a jedyne co przeczytaliście aby zostać koderami to tutki z W3 i StackOverflow


@mrcino: ogólnie, co do tezy "AI nie wygryzie programistów" się zgadzam, ale gdzie ty
@mrcino: html i aplikacje w przeglądarce są teraz takie popularne, bo programiści w obawie przed zabieraniem pracy przez nie-programistów zaczęli marudzić jaki to winforms jest zły, a dobrze wiedzieli, że każda małpa mogła aplikację napisać bez znajomości CSS i nic się nie rozjeżdżało ( ͡~ ͜ʖ ͡°)