Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Ma ktoś potwierdzone informacje kogo nie biorą na ćwiczenia?
Wiem że wszyscy z kat A mają szansę i muszą być "specjalistami" ale są na pewno jakieś sytuacje życiowe które wykluczają z odbycia takich ćwiczeń, albo jakieś przeciwskazania zdrowotne?

#obowiazkowecwiczeniawojskowe
  • 20
@Cacor: Możesz również ubiegać się o zamianę służby wojskowej na służbę zastępczą (w tym samym wymiarze czasu). Np. w sytuacji gdy Twoja wiara, przekonania, światopogląd nie pozwalają Ci na bycie żołnierzem.
@Cacor: Zgodnie z prawem mogą powołać każdego i Twoje wykształcenie w istocie nie musi dla nich mieć znaczenia przy powołaniu. Nie muszą się więc kierować twoim zawodem i wykształceniem.

Nawet jeśli będą chcieli specjalistę, ale się pomylą i na ćwiczenia przyjdzie gość po podstawówce to raczej nie będą tego odkręcać i ujawniać swój błąd.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@speed_i: nie potrafię zrozumieć jak można kogos tak załatwić, pracuje na kierowniczym stanowisku, nie ma osoby w firmie która może mi nie zastąpić do tego wynagrodzenie jakie zapłaci wojsko za ten miesiąc ćwiczeń nie pokryją nawet 1/3 raty kredytu jakie mam, troje dzieci na utrzymaniu i niepracująca żona. Miesiąc bez pensji nas zabije.
@speed_i: mój stan zdrowia odbiegał znacząco już w momencie komisji "a bo wie pan, jak będzie potrzeba obrony ojczyzny, to będzie jeszcze jedna weryfikacja a z A będzie panu łatwiej w pracy" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pisałem do komisji uzupełnień pod którą podlegam - bez odpowiedzi, dzwoniłem - Pan mi powiedział że nie ma możliwości na wniosek skierowania na ponowną komisję/zmianę kategorii. Dopiero w chwili powołania. Zobaczymy
@speed_i: ale może jakby mi dysk w czasie ćwiczeń wypadł, albo łękotka pękła do końca - to nie będę czekał na diagnostykę i termin dwa lata, tylko załatwią to szybciej. To jest myśl ( ͡° ͜ʖ ͡°)