Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 82
W sumie idę ulicą i tak mnie naszło pytanie czemu takie rozwiązanie nie zostanie zastosowane na szerszą skalę w Polsce i Europie? Nie wiem czy na zdj. widać ale chodzi o windy parkingowe, parking dla aut zamiast zabierać miejsce wszerz to pnie się w górę. Wydaje się to super opcja szczególnie gdy tych miejsc jest coraz mniej.

#infrastruktura #kiciochpyta i może #motoryzacja sorry ale nie wiem skąd wołać ludzi z wiedzą na ten temat xD
Shishu - W sumie idę ulicą i tak mnie naszło pytanie czemu takie rozwiązanie nie zost...

źródło: comment_1669948136aSeMhK8mR80vc4vsljIMmD.jpg

Pobierz
  • 82
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@wierchel: parking prywatny by się nie zwrócił w takim wypadku? Tutaj za cały dzień się płaci coś koło 30 paru złotych a są to w większości prywatne parkingi i jakoś to chyba hula

@tekserew: no nie wiem, nie przekonałes mnie, praktykują to tutaj od 20 lat i są wielkimi fanami tego rozwiązania, ale w Twoim przypadku to chyba raczej kwestia wykonawcy. ja sam nie korzystam bo mam własne miejsce parkingowe
@Shishu: Miałem takie na jednym mieszkaniu i czasem działały przez 6 miesięcy bez problemu a czasem 2 razy w tygodniu nie mogłem wyjechać. Czas oczekiwania na serwis, żeby mieć dostęp do swojego auta? Do 6h w trybie expresowym.
Zapomniałeś czegoś z auta? 2 minuty oglądania karuzeli.
Robi się gorzej jak 2 osoby rano chcą wyjechać a jedna wjeżdża przed tobą. Doliczasz wtedy 10 min na wyjście z domu. O ile akurat
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Voyager: w Polsce? Jak tak to pewnie kwestia powszechności, bo serwisów byłoby więcej gdyby wind było więcej. W sumie musiałbym się dowiedzieć jak to tutaj na miejscu wygląda z serwisowaniem tego. Widywałem i takie windy na 100 aut więc jestem ciekaw czy tu też tyle się czeka na serwis czy po prostu konserwacja tego jest na znacznie lepszym poziomoe
@Shishu: Australia, powszechne rozwiązanie w tak zwanych "inner suburbs".

Problemy też powstawały przez użytszkodników, bo to ktoś bramy nie domknął i komputer nie włączy "maszyny losującej" albo ktoś wjechał w bramę i cała rama pogięta gdzieś haczyła. Wydłużony czas oczekiwania na serwis chyba był związany z duża ilością urządzeń. Trochę plus, że małe problemy rozwiązywali zdalnie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Shishu: jak jest coraz mniej miejsc? Przecież budują ciągle nowe, a starych nie wyburzają? Samochodów przybywa szybciej niż miejsc