Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 82
W sumie idę ulicą i tak mnie naszło pytanie czemu takie rozwiązanie nie zostanie zastosowane na szerszą skalę w Polsce i Europie? Nie wiem czy na zdj. widać ale chodzi o windy parkingowe, parking dla aut zamiast zabierać miejsce wszerz to pnie się w górę. Wydaje się to super opcja szczególnie gdy tych miejsc jest coraz mniej.

#infrastruktura #kiciochpyta i może #motoryzacja sorry ale nie wiem skąd wołać ludzi z wiedzą na ten temat xD
Shishu - W sumie idę ulicą i tak mnie naszło pytanie czemu takie rozwiązanie nie zost...

źródło: comment_1669948136aSeMhK8mR80vc4vsljIMmD.jpg

Pobierz
  • 82
@Shishu: Bo Januszom bardziej niż o cenę chodzi o to, że samochodem zatrzymają sie gdziekolwiek, załatwia co chcą i mogą jechać dalej. Korzystanie z twojego parkingu mogłoby oznaczac, że czas podróży będzie dłuższy, a to nie do pomyślenia
@Shishu: o Panie, to trzebaby pomyśleć, projekt zrobić, wykonawcę znaleźć, serwisanta, uzyskać zgodę urzędu miasta... To by przecież na pensje zarządu spółdzielni i utrzymanie tysiąca pracowników nie starczyło po takiej akcji ¯\_(ツ)_/¯
@Shishu: Ja chciałem założyć firmę, co będzie rozwijać takie rozwiązanie (byłaby apka, która pozwalałaby znaleźć miejsce i nawet je zarezerwować), ale brakuje mi sponsorów. Z tym że trzeba całą masę rzeczy zresearchować - głębokie kopanie w ziemi, wielopoziomowość - minimum 6 aut na jedno miejsce, energooszczędność, itp.
@Shishu: Widziałem takie parkingowe wynalazki w "apartamentowcach" - nie dość, że to niebezpieczne, awaryjne to jeszcze w przypadkach jak masz czyste auto na dole (umyłeś na myjni) a auto na górze jest całe pochlapane bo jest zima i właśnie wjeżdża na platformę, to twoja mina.... bezcenna....
@Shishu: może jak się kupuje lepsze jakościowo to ma to sens. Większego gowna nie znam są u nas w bloku w budynku parkingowym co chwila się psują i zacinają serwis jest co 2 tygodnie minimum do tego utrzymanie tego gowna tez niemało kosztuje ale dev przyzydzil na garażu piętrowym wiec tak jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Shishu: u nas by to działało do 1 zepsucia. Pomyśl o swoim aucie które utknęło. Midas wzywa naszych kopaczy którzy po otrzymaniu dodatkowych miliardów inflacyjnych kopia dołek. Psuje się maszyna. Sprawa przycicha...
nie zostanie zastosowane na szerszą skalę w Polsce i Europie? Nie wiem czy na zdj. widać ale chodzi o windy parkingowe, parking dla aut zamiast zabierać miejsce wszerz to pnie się w górę. Wydaje się to super opcja szczególnie gdy tych miejsc jest coraz mniej.


@Shishu: Jest szerzej stosowane. Ja mam coś takiego w garażu pod blokiem.
Jedyna tego zaleta to to że oszczędza miejsce xd
Miałem takie na jednym mieszkaniu i czasem działały przez 6 miesięcy bez problemu a czasem 2 razy w tygodniu nie mogłem wyjechać. Czas oczekiwania na serwis, żeby mieć dostęp do swojego auta? Do 6h w trybie expresowym.

Zapomniałeś czegoś z auta? 2 minuty oglądania karuzeli.

Robi się gorzej jak 2 osoby rano chcą wyjechać a jedna wjeżdża przed tobą. Doliczasz wtedy 10 min na wyjście z domu. O ile akurat winda działa.
Instynkt - > Miałem takie na jednym mieszkaniu i czasem działały przez 6 miesięcy bez...

źródło: comment_16699710852zSZnO7ev3c8A07afWZP9J.jpg

Pobierz
@Shishu: To się nie przyjmie. Zaraz pójdzie jakaś legenda że ten na górze jest bardziej narażony na śnieg, deszcz, słońce. Że rdza go będzie brała od spodu. I nikt nie będzie chciał być na górze. Ewentualnie pójdzie legenda że ten na dole ma gorzej bo górny utrzymuje wilgoć. Samochód na dole jest narażony na uszkodzenia. I znowu nikt nie będzie chciał "parkować" na dolnej części.