Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 82
W sumie idę ulicą i tak mnie naszło pytanie czemu takie rozwiązanie nie zostanie zastosowane na szerszą skalę w Polsce i Europie? Nie wiem czy na zdj. widać ale chodzi o windy parkingowe, parking dla aut zamiast zabierać miejsce wszerz to pnie się w górę. Wydaje się to super opcja szczególnie gdy tych miejsc jest coraz mniej.

#infrastruktura #kiciochpyta i może #motoryzacja sorry ale nie wiem skąd wołać ludzi z wiedzą na ten temat xD
Pobierz Shishu - W sumie idę ulicą i tak mnie naszło pytanie czemu takie rozwiązanie nie zost...
źródło: comment_1669948136aSeMhK8mR80vc4vsljIMmD.jpg
  • 82
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Shishu: W Europie z tego co zauważyłem, to w dużych miastach parkingi podziemne są niemal na każdym kroku. Nie tylko w starych kamienicach ale i w nowych biurowcach. Parkingi są płatne ale korzystać może z nich każdy nie tylko mieszkaniec/pracownik danego budynku.
Potrzebujemy zmian takich, by sens był jeżdżenia komunikacją, a nie jeszcze więcej aut w centrum.


@maciejg: to jest temat rzeka. U nas brakuje wszystkiego; jak masz gówniaka to jest szansa, że wylosują ci żłobek po drugiej stronie miasta, bo ten najbliższy ciebie jest zapełniony. I weź jedź komunikacją miejską na drugi koniec miasta z dzieckiem, a pracujesz jeszcze w innym rejonie, i masz 3 godziny wyjęte z życia.
7 lat temu,
@Oude_Geuze oczywiście, że to szeroki temat. I jest u nas źle.

Ale raz, że nie szukamy sposobu na dogodzenie wszystkim. Zawsze będą takie osoby, którym nic pasować nie będzie. Albo zabierają na zajęcia dwoje dzieci ze sprzętem sportowym. Itd.
Wystarczy jednak, że lwia cześć będzie mogła sobie auta odpuścić.

Dwa, że sposobem na poprawę tego Z PEWNOŚCIĄ nie jest większa liczba parkingów! A tutaj o tym mowa. Zdecydowanie kasę należy ładować w
@Shishu Grażyny by nie ogarnęły. Co jak co, ale ja bym nie ryzykowała dawania takiej technologii przeciętnej Grażynie i Januszowi. Oni są za tępi żeby nauczyć się znaków drogowych xD a co dopiero żeby mieli używać takiej windy.
@Shishu: Bo to mega awaryjne gow.o... stosują go deweloperzy w garażach podziemnych i efekt jest taki że jak ktośraz miał takie miejsce postojowe to drugi raz nie weźmie takiego za 10% ceny...