Wpis z mikrobloga

@sidsfd: ostatnio z różową rozmawialiśmy o tym, że im bardziej firma na wejściu wpycha Ci swoją propagandową filozofię, community, branding itd. Tym mniej ma do zaoferowania, czyli dla mnie np. klarowna sytuacja z moją rolą w zespole/dziale/firmie, wzajemny szacunek, po prostu dobre pieniądze czy ścieżki rozwoju i co muszę. (Podejrzewam, że dla wielu osób to podstawy dobrego zatrudnienia).
Sii ma to do siebie, że będą wpychać jakies #!$%@? słodkie śniadania, skarpety
@ArQsa: na stanowiskach internalowych, głównie servicedesk, team sharepointa, i pochodne sprawa wygląda tak, że na przedłużeniu umowy z 3 miesięcznej na roczną dostajesz +300 zł podwyżki brutto na UoP, i kolejne 300brutto dostajesz przy zmianie UoP z rocznej na nieokreślony. Chociaż mojej kolezance, która przyszła do pracy po mnie to już na przedłużaniu UoP na roczną kręcili nosem. Podobno teraz już nie ma i rok #!$%@? za 3300 brutto
@GajowyKapota: Teraz rozumiem. Nie wiem jak wygląda sytuacja na tych stanowiskach. Jeśli tak, to słabo. Ja po roku pracy tam dostałem 2k+ netto podwyżki więc do tego chciałem się przyczepić. Ale też mam techniczne stanowisko więc może to wyglądać inaczej. Większe podwyżki niż te 200zł/miesiąc dostawałem nie pracując w IT więc raczej szukałbym innego pracodawcy, albo całkiem innego stanowiska jeśli w innych miejscach jest podobnie. To inflacja zjada kilkukrotnie taką podwyżkę
@ArQsa: Uciekłem stamtąd dosłownie kilka tygodni przed ogłoszeniem zawieszenia rekrutacji do internala, ucięcia podwyżek, i zapowiedzianymi redukcjami. Wyglada na to, że obudzili sie z ręką w nocniku odkrywając ze za chwile 90% ludzi pracujących w it supporcie za 3500 brutto będzie zarabiać najnizsza krajowa.